Mahşerin 3 atlısı 3 köşede

Erol Yoldaş
249 kere okundu

Köşe Yazıları

Mahşerin 3 atlısı 3 köşede - Köşe Yazıları Haberleri

Mahşerin 3 atlısı 3 köşede: Fatih Terim, Aziz Yıldırım ve Yıldırım Demirören.

Bu hafta Aziz Yıldırım Ali Koç’un adaylığına tepki gösterdi. Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’ye katkılarından kimse şüphe edemez, özellikle tesisleşme. Kimse bunları inkar edemez. Kulübe renk katmak gerekli yeni bir hava yeni soluk farklı mantalite. Başkan olmak erdem ise zamanında bırakmak daha büyük bir erdemdir. Başkanın bodrumda emeklilik hayalleri yok herhalde. Keyfini çıkar balık tut torunlarla eğlen hayatını başkanım. Stop düğmesi kenarda sana bakıyor.

fatih terim

Fatih Terim futbolculuğunda Galatasaray 14 yıl üst üste şampiyon olamadı. Ardından müthiş bir teknik direktörlük kariyeri: Milli takım, Galatasaray ve İtalya. 80’li yıllarda hayatımıza girdi Fatih Terim 2020 geliyor hocam, bir frene bas istersen. Atar gider 10 numara eyvallah ama el frenini çekip araçtan inme zamanı geldi. Patronluğu Şenol Güneş’e kendi elinle verirsen daha büyük sevgi ile karşılanır ve hatırlanırsın. İnsanların seni nasıl hatırlayacağı önemli, kızın artık senin gölgenden kurtulur kendi başarıları ile anılır.

yıldırım demirören

Üçgenin son köşesi Yıldırım Demirören iş adamı ve Beşiktaş başkanlığı yapmış bir kariyeri var. Fakat sporseverler bir türlü kabul etmedi, özellikle Beşiktaş tribünleri. Bence son köşe olarak oda değişmeli yerine futbol oynamış, Avrupa futbolunu iyi bilen, Avrupa alt yapısına hakim olan, il il dolaşabilecek, kulüpleri yerinde denetleyebilecek biri gelmeli. Türk çocuğuna inanan ve alt yapıda radikal kararlar alabilen. Birde Konyaspor seyircisinin dediği gibi Türk futbolu 3 büyükten büyüktür diyebilen.

Bu üçlüye kızmamak lazım, asıl kızılacak olan bu adamların çevresi deki şakşakçılar.

Erol Yoldaş diyor ki:

• Tribünde olay çıkartanları taraftar ayıplasın.

• Türk oyuncu ve Türk hocalar desteklensin.

• Hakemler alkışlansın.

• Küfür yok. Şiddet yok!

• Maçlara çocuklar gelsin.

• Bank Asya, 2. Lig ve 3. Lig maçlarını ulusal kanallar yayınlasın.

• Sahada 1, yedekler arasında 3, alt yapıdan yetişen oyuncu zorunlu olsun.

• Oyunu soğutma, yerden kalkmama, vakit geçirme hareketlerine prim vermeyin.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum