Manisaspor'un üstünde kara bulutlar dolaşıyor!

Burak Hacıosmanoğlu
181 kere okundu

Manisaspor

Manisaspor'un üstünde kara bulutlar dolaşıyor! | Futbol - Manisaspor Haberleri

Sezon başından bu yana alacakları ödenmeyen Manisasporlu futbolcular, idmana çıkmamakta diretince 2 oyuncu kadro dışı kaldı.

TFF 1. Lig'de üst üste 5. yenilgisini Yeni Malatyaspor deplasmanında alarak son sıraya gerileyen Manisaspor'da sezon başından bu yana paralarını alamayan futbolcular, 2 gündür antrenmanlara çıkmıyor.
Yeni Malatyaspor deplasmanı öncesi de antrenman boykotu yapan futbolcular, dün toplu halde Başkan Abdullah Mergen'le konuşarak parasal sorunlar çözülmediği taktirde idmana çıkmayacaklarını belirtip çalışmaya katılmadı. Başkan Mergen, görüşmeden sonra da tecrübeli oyunculardan Sercan, Erman ve Nezir'i kadro dışı bıraktı, daha sonra da Erman'ı affettiğini açıkladı. Bugünkü antrenmana da çıkmayan futbolcular, paraları ödense bile, Berk ile Sercan'ın affedilmediği takdirde boykotu sürdüreceklerini açıkladı.
Başkan Abdullah Mergen'in 2 futbolcuyu teknik direktör Sait Karafırtınalar'a danışmadan kadro dışı bıraktığı öğrenilirken tecrübeli teknik adam, oyuncularına eylemi sonlandırmaları için çağrıda bulundu. Futbolcuların antrenmana çıkmayarak haklıyken haksız durma düştüklerini öne süren Sait Karafırtınalar, şöyle dedi: “Futbolcuların alacakları var. Bu bilinen bir gerçek. Geçen hafta idmana çıkmamakla seslerini duyurdular. Ama sporcunun sermayesi vücududur. Antrenmansız kalmaları halinde formdan düşerler. Paralarını bir şekilde alacaklar. Yönetim bu konuda çaba gösteriyor. İnşallah en kısa zamanda Sivasspor maçı hazırlıklarına başlarız. Çünkü Yeni Malatyaspor gibi bir deplasmana tek antrenmanla gidebildik.”


Manisaspor Haberleri

Yorum