Mardin Derik'te PKK saldırısı

Oğuzhan Hacıoğlu
204 kere okundu

Türkiye

Mardin Derik'te PKK saldırısı - Türkiye Haberleri

Mardin'in Derik ilçesinde kaymakamlığına PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Yaralılar arasında kaymakamın da bulunduğu iddia edildi.

Mardin'e ait Derik İlçesi'nde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen terör operasyonlarının ardından çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiş ve bölgede operasyonların devam edeceği bilgisi aktarılmıştı.

Bugün Derik İlçesi'nden öğlen saatlerinde gelen son dakika bilgisine göre PKK'lı teröristler kaymakamlık binasını hedef aldı.

Teröristlerin kaymakamlığa yönelik gerçekleştirdikleri saldırıda Derik kaymakamının da yaralandığı ifade ediliyor.

KAYYUM OLARAK ATANAN MUHAMMED FATİH SARFİTÜRK YARALANDI

12.15 sularında meydana gelen saldırıda ilk belirlemelere göre roketatar kullanıldığı ifade edilirken saldırının kaymakamlığa ait lojmanların yakınlarında gerçekleştirildği öğrenildi.

Öte yandan lojmanda görev yapan güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktığı ifade edilirken bölgede silah sesleri yükselmeye devam ediyor.

Yaralılar arasında, İlçe Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün de olduğu doğrulandı.

Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Gerçekleştirilen bombalı saldırının ardındna bölgede çok sayıda yaralı olduğu ifade edilirken yaralılar için çevre ilçelerden de takviye ambulansların yola çıktığı dile getirildi.

Geçtiğimiz günlerde ilçe belediyesine kayyum olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk'ün sağlık durumu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

KULAĞINDAN YARALANDI

Safİtürk kulağından hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Yaralılar, Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu arada, Kaymakam Safitürk'ün Kızıltepe'den Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi.

Gerekli görülmesi halinde kaymakamının uçak ambulans ile Ankara'ya nakledileceği bildirildi.

Öte yandan, açıklama yapan Mardin Valiliği, saldırının el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirildiğini bildirdi. Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.


Türkiye Haberleri

Yorum