Mehmet Altıparmak: Türkiye'nin Arda Turan'a ihtiyacı var

Serhat Ramay
194 kere okundu

Samsunspor

Mehmet Altıparmak: Türkiye'nin Arda Turan'a ihtiyacı var | Futbol - Samsunspor Haberleri

Arda Turan, milli takım ve Fatih Terim tartışmalarına Türk futbolunun önemli teknik direktörlerinden Mehmet Altıparmak da katıldı. Sorularımızını yanıtlayan Altıparmak, meselenin Fatih Terim - Arda Turan çekişmesine dönüştürülmemesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye günlerdir milli takımı, Arda Turan'ı ve Fatih Terim'i tartışıyor. Sİz olayı nasıl yorumluyorsunuz.

Olayın iç yüzünü bilmiyoruz. Herkes farklı konuşuyor. Tümer Metin ile Caner Erkin kavga etti soyunma odasında diyenlervar. Sonra Tümer ile bir ismim daha kavga etmiş.

Burak Yılmaz para almamış

Burak Yılmaz para almamış, Arda Turan bunu yönetmie anlatmış. Takım kaptanı olarak bunu yönetime götürmesi normal. Bunu kişiselleştirmemek lazım. Şu an en formda oyuncumuzun milli takımda olmaması bana göre yanlış. Arda ile hocanın problemi ne olursa olsun. Hocanın bir duruşu var tamam ama Arda ülkenin en önemli oyuncularından biri.

Mehmet Altıparmak ile Fatih Terim ve Arda Turan röportajı

Eğer İzlanda ve Ukrayna maçlarını kaybedersek neler olur?

Çok önemli iki tane maçımız var. Biri Ukrayna diğeri İzlanda ile oynanacak. Kazandığında Fatih Terim kaybettiğinde Arda Turan haklı gibi bir durum düşünmek doğru değil. Kaybettiğinde Türkiye kaybedecek. Bunu Fatih Terim ve Arda Turan çekişmesine götürmemek lazım. Milli davada kişisellik olmaz.

Türk futbolunun patronu Fatih Terim'dir

Türk futbolunun patronu FatihTerim’dir. Bu işi kendisinin çözmesi gerekiyordu. Selçuk, Burak, Arda kim olursa olsun. Arda’ya en çok ihtiyacımız olduğu dönemdeyiz. Arda’nın olmaması milli takım için büyük kayıp.

Hocam özellikle TFF 1. Lig'de kısa sürede büyük başarılar kazandınız. Şu an görüşmede olduğunuz bir takım var mı?

Samsunspor ile görüşme halindeyiz. Bugün tekrar konuşacağız. Prensipte anlaştık. Bu sene biraz sıkıntılı başladılar. Sezon başı transfer yapamadılar ve önemil oyuncularını da kaybettiler. Ama Samsuspor her zaman Samsunspor’dur. Türkiye'nin futbol markasıdır. Devre arası transferiyle birlikte çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz.

Kaynak: haberbedava.com

Etiketler: mehmet altıparmak

Samsunspor Haberleri

Yorum