Mehmet Altıparmak'tan milli takım için gruptan çıkış planı

Serhat Ramay
161 kere okundu

Futbol

Mehmet Altıparmak'tan milli takım için gruptan çıkış planı - Futbol Haberleri

Cumartesi günü milli takım Kosova ile karşılaşacak. Bu kritik mücadele öncesi teknik direktör Mehmet Altıparmak, haberbedava.com'a özel açıklamalarda bulundu. Kosova ve Finlandiya maçlarını kesinlikle kazanmamız gerektiğini belirten Mehmet Altıparmak, Burak, Arda ve Selçuk'un takıma dönmesini de mutlulukla karşıladığını belirtti.

Türk futbolunun başarılı, genç teknik adamlarından biri olan Mehmet Altıparmak, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde mücadele eden milli takım için bir gruptan çıkış reçetesi yazdı. İşte Mehmet Altıparmak'ın haberbedava.com'a özel açıklamaları.

MEHMET ALTIPARMAK: ANCAK İKİ MAÇIMIZI KAZANIRSAK BEKLEYEBİLİRİZ

Bizim artık mutlaka Kosova maçını kazanmamız gerekiyor. Çünkü yukarıdaki takımların özellikle Hırvatistan - İzlanma maçının olması en azından birini yakalama anlamına geliyor bizim için. Ukrayna yenilirse, kazandığımız takdirde üçüncüyüz. Ama biz Ukrayna’dan daha ziyade kendi işimize bakmalıyız. Önce kendi maçlarımızı kazanmalıyız. Hırvatistan, İzlanda ile oynuyor. Birinci ile ikinci oynuyor. Bizim için çok önemli bir hafta. Bundan sonraki maçımız Finlandiya ile. Finlandiya maçını kazanırsak bu çok önemli bir 3 puan getirdecek bize. Hırvatistan da Ukrayna oynayacak. Hırvtaistan’ın olası bir puan kaybında kafa kafaya gelme ihtimalimiz çok güçlenecek. Önümüzdeki iki maçı kesin olarak kazanmamız lazım. Ancak bu halde yukarıdaki rakiplerimizin kaybetmesini bekleyebiliriz.

ARDA, BURAK VE SELÇUK KARARI SON DERECE DOĞRU

Çok doğru yapıldı. Bizim çok uzun zamandır söylediğimiz şeylerdi bunlar. Kişisel egolar olmaz milli takımda. Burası Türk milli takımı. Türkiye’yi temsil ediyorlar. Bana göre Fatih Hoca çok doğru bir adım attı. Bütün oyuncular formda. Milli takım daha farklı bir güçle oynayacak. Özellikle iki maçtaki 6 puanı alabilirsek, ileriye daha rahat bakacağız.


Futbol Haberleri

Yorum