Mehmet Demirkol: Adı zor kendisi kolay bir maçtı

Metehan Nazlı
142 kere okundu

Galatasaray

Mehmet Demirkol: Adı zor kendisi kolay bir maçtı | Futbol - Galatasaray Haberleri

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, dün oynanan Galatasaray-Bursaspor maçını yorumladı.

Usta gazeteci Demirkol, Sarı Kırmızılı ekibin Bursaspor galibiyetinin analizlerini yaptı. Derbi yenilgisinden sonra Galatasaray'ın gösterdiği reaksiyonun beklenen seviyede olduğunu vurgulayan Demirkol, Bursaspor'un sert oyun yapısını sahaya yansıtamadığını ve bu durumu Galatasaray'ın çok iyi değerlendirdiğini belirtti. Rakip takımın orta alanda sert oynamamasının Selçuk İnan'ın işine yaradığını söyleyen usta yorumcu, maç temposunu Galatasaray'ın belirlediğini ifade etti. Yumuşak orta sahaların Sneijder'in de işine geldiğini sözlerine ekleyen Demirkol, Sarı Kırmızılı ekibin ilk yarıda gerçekleştirdiği akınların hepsinde Hollandalı yıldız Sneijder'in olduğunu söyledi.

'Yasin'in sola geçmesi ile hücum etmek kolay oldu'

Bursapor'un attığı golde ofsayt bayrağının kalkmış olsa da Galatasaray'ın maçı erken koparabileceğini belirten Demirkol, "Özellikle Erdem’in tuttuğu Galatasaray soluna Yasin geçtikten sonra hücum etmek çok kolay oldu. Dönenleri kolaylıkla toplayıp akın sürekliliği sağladılar. Burada altını çizmek gereken Bruma’nın buradaki boşluğu değerlendirememiş olması. Portekizli’de belli oranda bir düşüş var. Bunun uzun sürmesi Galatasaray açısından oldukça önemli." dedi.

'Galatasaray savunması başarılıydı'

Bursaspor'un Galatasaray'ı analiz etmeden sahaya çıktığını vurgulayan Mehmet Demirkol, "İlk yarıda Deniz ve Batalla ile buldukları net kontra şansları dışında hep aynı şeyi yaptılar. Galatasaray savunmasının arasına pasla girmek ya da çizgiye inip boşa top çıkarmak yerine genelde altı pasın önüne erken ortalar yaptılar. ‘Serdar Aziz, Hakan ve Muslera’ya nasıl hücum edilmez!’ konulu bir ders gibiydi nerdeyse. Galatasaray savunması bunları kolaylıkla topladı. Sonuç olarak adı zor ama kendisi kolay bir maç oldu. Hakem performansı biraz yukarıda olsa çok daha kolay olabilirdi." ifadelerini kullandı.


Galatasaray Haberleri

Yorum