Mehmet Demirkol Fatih Terim'i değerlendirdi

Oğuzhan Hacıoğlu
386 kere okundu

Spor

Mehmet Demirkol Fatih Terim'i değerlendirdi - Spor Haberleri

Türkiye'nin 2-0 galip geldiği Kosova maçı sonrasında Fatih Terim'in yaptığı basın açıklamasını ve ortaya konan performansı değerlendiren Mehmet Demirkol yine iddialı açıklamalarda bulundu.

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fatih Terim'in açıklamalarını ve Kosova maçında ortaya konulan performansı değerlendirirken Terim'e yönelik eleştrilerine devam etti. İşte Demirkol'un Terim ile ilgili yaptığı açıklama; "Fatih Hoca çok iyi hissetmiyor kendini. Belli bu. %100 formunda değil. Maddi manevi formunda değil. Maddi derken fiziksel olarak. Kusura bakmasın ama bu konuyu buralara getiren biz değiliz, kendisi. Alınca laf ediyorsunuz almayınca laf ediyorsunuz diyor. Bunu diyemez. Ben bunu kabul etmem. Bu yaptığı açıklamalar biraz daha açık olduğu için memnunum. Çağırsın ya da çağırmasın fark etmez. Çağırıp çağırmadığı kendi kararı ama nedeni bizi ilgilendirir. Milli takım formasını şerefle taşımak isteyenlere kağımız açık' sözleri benim ilgimi çekmemişti ama Arda 'Şeref falan ne oluyor' deyince ben geri dönüp bakmıştım. Arda alınganlık yaptı demiştim ben o dönem. Konuyu bulanık bırakırsanız böyle olur. Bunda suçlu olan medya değil."

"VOLKAN DEMİREL HAKLIYMIŞ"

Geçtiğimiz günlerde milli takım konusu sorulduğunda Volkan Demirel'in verdiği "Milli takımda lobi var" cevabına da atıfta bulunan Demirkol, "Volkan Demirel haklı bence lobi konusunda. A Milli takımının çıktığı her 3 maçın birinde Fatih Terim takımın başındaydı. Fatih Hoca çok oyuncu çağırır. Başkasına çağıracak oyuncu bırakmaz ki. Volkan da haklı Terim de haklı. Yeter ki açıklık olsun." dedi.

MEHMET DEMİRKOL TÜRKİYE KOSOVA MAÇINI YORUMLADI

2018 Dünya Kupası Grup Elemeleri karşılaşmasında ağırladığımız Kosova'yı 2-0 yendiğimiz karşılaşmayı değerlendiren Mehmet Demirkol "Rakibin soğuk kanlı olmayışı şansımızdı. 45 dakika heyecanlıydılar. 45. dakikada çok iyi geldiler. Volkan hareket edemedi. Oradan gol çıksaydı can sıkıcı olabilirdi. Kosova'yı geri yaslama rakibin çaresizlikten olur. Biz bunu yapamadık. Hakan ve Arda varken onları daha önde karşılamak lazım. Yumuşak bir orta saha var. İki takımın orta sahası itiş kakışla mücadele etti. Biri birini itti." ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Beşiktaş'ta gösterdiği performansı milli takımda gösteremediği öne sürülen Oğuzhan Özyakup ile ilgili de konuşan Mehmet Demirkol "Fatih Terim'in Oğuzhan'ı görmek istemesi doğal ama neden olmadığını iyi analiz etmek lazım. Beşiktaş'ta önemli rol alırken milli takımda bu kadar görevsiz oynamasının nedeni nedir? Milli takımdaki görevini mi anlamıyor yoksa Şenol Güneş'e bağımlı bir oyuncu mu?" dedi.


Spor Haberleri

Yorum