Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim'e milli takım eleştirisi

Serhat Ramay
234 kere okundu

Spor

Mehmet Demirkol'dan Fatih Terim'e milli takım eleştirisi - Spor Haberleri

Milli takım kadrosuna 6 as oyuncunun çağrılmamasını ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol değerlendirdi.

NTV Spor Yorumcusu Mehmet Demirkol, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'ın Rusya ve Hırvatistan maçlarının kadrosuna Arda Turan, Burak Yılmaz, Caner Erkin, Selçuk İnan ve Hakan Balta'yı almamasını değerlendirdi.

Spor Merkezi adlı programda Ercan Taner'in sorularını yanıtlayan Mehmet Demirkol "Bu durum 'Ben böyle karar verdim. Seçici benim, ben seçerim bunu da sorgulatmam' diyerek açıklanacak bir konu değil" ifadesini kullandı.

BEN SEÇERİM DEMEKLE OLMAZ

Mehmet Demirkol, "Fatih Hoca'nın bu konuda yapacağı açıklama önemli. 'Böyle bir dönemde yeni oyuncular görmek istiyorum' diyebilir. Bu bir deneme' diyebilir. Ya da Avrupa Şampiyonası'nda olan hikayeleri çıkıp anlatabilir. Ben de kamptaydım. Çok ciddi tansiyon ve stres vardı. O stresin sebebi, bu değerli oyuncuların kadroda olmayışını ne kadar açıklıyor. 'Seçiçi benim, ben seçerim bunu da sorgulatmam. Benim kararım' demekle açıklanacak bir şey değil.

PARA VE PRİM KONULARI

Yurt içinde veya yurt dışında kime sorsanaz sayacağı oyuncuların birçoğu kadroda yok. 'Ben karar verdim ve açıkladım' diyerek geçiştirilecek bir şey değil. Bunun sebepleri açıklanmalı; açıklanacağını umuyorum. Para ve prim konuları...

Açık söyleyeyim; o kampta yaşananlar basına servis edildi. Öyle oldu, oradaydım ben. Neler olduğunu yakında gördüm. Orada bir duvar vardı. Sorunun ne olduğunun, nereden kaynaklandığının açıklanması lazım" ifadesini kullandı.


Spor Haberleri

Yorum