Merkel: Türkiye olmasaydı başaramazdık

Serhat Ramay
188 kere okundu

Dünya

Merkel: Türkiye olmasaydı başaramazdık - Dünya Haberleri

İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının doğrucacağı etkileri konuşmak üzere birliğin üç önemli ülkesi Almanya, Fransa ve İtalya'nın liderleri bir araya geldi. Merkel 'Türkiye olmasaydı insan kaçakçılarıyla mücadeleyi kazanamazdık' dedi.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Türkiye ile ilgili itiraf gibi bir açıklama yaptı.

Avrupa Birliği’nin en büyük üç ekonomisi olan Almanya, Fransa ve İtalya’nın liderleri, İngiltere’nin birlikten ayrılma kararının etkilerini görüşmek üzere bir araya geldi.

Liderlerin gündeminde mülteci sorunu da yer alırken, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Türkiye ile işbirliği olmadan insan kaçakçılarına karşı mücadeleyi kazanamayacaklarını söyledi.

MÜLTECİ SORUNUNDA TÜRKİYE’NİN ÖNEMİ

Angela Merkel, Türkiye ve AB arasında sığınmacılara ilişkin yapılan anlaşmaya değinerek, "Türkiye ile işbirliği doğrudur. Aksi halde insan kaçakçılarına karşı mücadeleyi kazanamayız dedi.

Ödevlerinin, daha güvenli, ilkelerini koruyan, kucaklayıcı bir Avrupa’yı garanti etmek olduğunu dile getiren Merkel, İtalya’yada olduğu gibi, çok sayıda mültecinin Avrupa’ya gelmesi karşısında, sınırları koruma mekanizmasını daha da iyileştirmeleri gerektiğini söyledi.


Dünya Haberleri

Yorum