Mete Yarar: 40 bin liralık bir mevzu. Bana tuzak kurdular

Serhat Ramay
136 kere okundu

Türkiye

Mete Yarar: 40 bin liralık bir mevzu. Bana tuzak kurdular - Türkiye Haberleri

Uğradığı silahlı saldırıdan sağ kurtulan Mete Yarar gazetecilere yaptığı açıklamada '40 bin liralık bir mevzu. Bana tuzak kurdular' diye konuştu.

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde silahlı saldırıya uğrayan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar emniyetteki ifadesinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Yaklaşık 3 saat emniyette kalan Yarar, saldırıyı beklediğini belirterek, "Açık ve net söylüyorum. Büyün televizyon programlarında söylediğim bir şey vardı; itibar suikastına uğramayı bekliyordum" dedi.

"3 METREDEN ATEŞ ETTİLER"

Kendisine 3 metre mesafeden ateş edildiğini söyleyen Mete Yarar, "Bugün yaşadığım olayda Allah'ın inayetiyle ayaktayım. 3 metreden ateş ettiler, mermi patlamadı. Bunu bekliyordum. Bunu yaparken söylediklerimizin itibari kalmasın diye yapacaklardı. Bir alacak verecek mevzusu gibi gösterdiler. Ortada böyle bir dava yok, benimle alakalı bir şey yok. Herifler öyle tuzak kurdular. Ne kurarsanız kurun, Allah'ın dediği olur" diye konuştu.

"OĞLUMLA İLGİLİ BİR MEVZU..."

Güvenlik Uzmanı Yarar, kendisine saldıran adamlar ile toplantı amacıyla bir araya geldiğine değinerek olayı şöyle anlattı:

"Beni bir yere toplantıya çağırdılar ve bir şey vereceklerini söylediler. Oğlumla ilgili bir mevzu bu... Beni istediler özellikle. Başka bir yere çağırdılar, oraya gitmedim. Arkasından başka bir yere çağırdılar, ben oraya gittim. Oturunca tuhaflık sezinledim. Benimle ilgisi olmayan bir konuda adamlar bana sorular sordular, abartmaya başladılar. Masada kavga çıkacaktı neredeyse. Ben masadan kalkmaya çalıştım. Gelinen durumda kapının dışına çıktığımda adamlar ateş etmeye başladılar. 2 kişiydiler."

"SİLAHIMA ERKEN DAVRANSAYDIM.."

Mete Yarar, açıklamasının devamında, "İşin ilginç tarafı, bu olay sırasında ben silahıma erken davranmış olsaydım, alacak verecek davasından adam vurmuş olacaktım. Eğer ben silahıma davranmış, adam bana ateş etmiş olsaydı; Mete Yarar alacak verecekten vurulmuş olacaktı. Bundan daha güzel bir tuzak, komplo kurulamaz" dedi.

"40-45 METRE KOVALADIM"

Yarar, kendisine saldıranları 40-45 metre kovaladığını ekleyerek, "Bana ateş ettiği için ayaklarının altına ateş ettim, vurmak için değil. İstanbul Emniyet Müdürü ve İçişleri Bakanı dâhil olmak üzere kesin talimat verilmiş durumda. Kaçamayacaklarını söylüyorlar" şeklinde konuştu.

"PARA VERMEYE ÇAĞIRDILAR"

Güvenlik Uzmanı Yarar son olarak kendisini oğlunun alacağı olan 40 bin lirayı vermek için çağırdıklarının altını çizerek şunları kaydetti. "Alacak verecek davası gibi yaratılan olay, alakası olmayan bir olay. Ortadaki bütün paranın büyüklüğü 40 bin lira. Senedi var. Ortada bir mevzu yok, kavga yok, gürültü yok, hiçbir şey yok. Beni tamamen olayın içerisine çekmeye çalıştılar. Hayatınızda hiç bu kadar küçük bir olay için sokağın ortasında öldürmek maksadıyla ateş edilen bir adam gördünüz mü? Bu bir tuzaktı. Parayı vermek için çağırdılar. Oğlumun alacağı olan parayı. Beni özellikle çağırdılar, ben de gittim."

TWİTTER'DAN DA AÇIKLAMA YAPTI

Kadıköy Suadiye’de iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan güvenlik uzmanı emekli asker Mete Yarar, Twitter sayfasından açıklama yaptı.

Mete Yarar, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Arayanlar için çok teşekkür ederim. Allah'ın verdiği canı Allah alır. Hep söylediğim tek şey Allah'ın verdiği canı o alır . Ilk mermi üç metreden atılmasına rağmen patlamadı. Allah büyük bir tuzaktan ve komplodan korudu. Bunlar en iyi bildikleri tuzağı bana da kurmaya çalıştılar. Keşke böyle bir olay ile sevenlerim bu kadar çok olduğunu öğrenmeseydim. İşin ilginç yanı olayın bir adi alacak gibi gösterilmesidir. Bu zaten tuzağın ilk başlangıcıdır. Son Yazımı okuyun itibar suikastine nasıl uğratılacağımızı okuyun. Aynen beklediğim gibi oldu. Millet Canını vermiş biz de en fazla bir can veririz. Ama beni susturamazsınız. Birazdan videosunu yayınlayacağım. Ordan dinlersiniz. Arayan soran herkese teşekkürler. Herşey horozun vurup patlamayan mermide. Dualarınız yeter" dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum