Metro Turizm, Koza İpek'i satın alıyor

Oğuzhan Hacıoğlu
389 kere okundu

Ekonomi

Metro Turizm, Koza İpek'i satın alıyor - Ekonomi Haberleri

Metro Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı olan Galip Öztürk yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde TMSF tarafından el konulan Koza İpek Holding'i satın alabilmek için çalışmaları başlattıklarını ifade etti. Metro Holding'in satın alma işlemleri için ortak aradığı ifade ediliyor.

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, TMSF tarafından el konulan Koza-İpek Holding şirketlerinin alımında ortaklık için görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Bloomberg'e konuşan Öztürk, Koza İpek satın alması için "Türkiye'den ve Körfezülkelerinden beş-altı" potansiyel ortakla görüştüklerini söyledi.

"FETÖ"ye para aktarılmasını sağladıkları iddiası ile Koza-İpek Holding bünyesindeki şirketlere kayyum atanmış, 1 Eylül'de yayınlanan KHK ile Koza-İpek şirketleri Eylül ayı içinde TMSF'ye devredilmişti.

Öztürk'ün açıklamalarının ardından borsada işlem gören Metro Ticari hisseleri yüzde 10'a yakın yükseldi. 11 Ekim'den bu yana hissedeki toplam yükseliş yüzde 90'ı aştı.

Metro Holding KAP'a bildirdi

Metro Holding bu ay KAP'a yaptığı açıklamada Koza İpek hisselerine talip olduğunu açıklamış, Öztürk de sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda alım için çalışmalara başladıklarını duyurmuştu. Yaklaşık 2,5 yıldır yaşadığı Gürcistan'dan bu ay dönen Öztürk'ün FETÖ soruşturması kapsamında el konulan Koza-İpek şirketlerine talip olmasının farklı bir anlamı daha var.

Etiketler: metrokoza ipek

Ekonomi Haberleri

Yorum