Metrobüs kazasında 11 kişi yaralandı

Serhat Ramay
126 kere okundu

Türkiye

Metrobüs kazasında 11 kişi yaralandı - Türkiye Haberleri

Acıbadem'de metrobüs şoförüne saldıran vatandaş 11 kişinin yaralanmasına neden oldu. Sabah gerçekleşen kaza bir anda ülkenin gündemine oturdu. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kazayla ilgili yaptığı açıklamada, "Şoför dahil 11 yaralı var. Yaralılardan özel araçtan çıkarılan bir yaralının durumu orta dereceli ağır" ifadelerini kulandı.

Görgü tanığının anlattığına göre metrobüs şoförüne saldırı oldu.

Yaralıların Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Metrobüs şoförüne gerçekleştirilen saldırıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sabah saatlerinde Acıbadem-Kadıköy istikametinde seyir halinde olan metrobüs yolundan çıkarak karşı yöne geçerek üç otomobil bir otobüse çarptı. Kazada 11 vatandaş hafif yaralandı. Kazanın olmasıyla birlikte itfaiye ve ambulanslar 6 dakikada olay yerine intikal etti. Otobüsün vinçlerle kaldırma çalışmaları devam ediyor. Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre bir yolcunun metrobüs şoförüne saldırdığı ve darp ettiği, kazanın bu nedenle meydana geldiği öğrenildi. Oayla ilgili soruşturma devam ediyor."

Öte yandan metrobüs şoförüne şemsiye ile vurduğu belirtilen kişi gözaltına alındı.

Metrobüs kazası sosyal medyada geniş yankı buldu. İşte Facebook ve twitter'da kazayla ilgili paylaşılan mesaj ve fotoğraflar.


Türkiye Haberleri

Yorum