Meyve veren Konyaspor taşlanır

Erol Yoldaş
298 kere okundu

Köşe Yazıları

Meyve veren Konyaspor taşlanır - Köşe Yazıları Haberleri

Kupa maçı ve sonrası Konyaspor aşağı çekilmek isteniyor. Neymiş efendim Shakhtar Donetsk maçında takım korkak futbol oynamış.

Kusura bakmayın da karşınızdaki takım bu kupayı daha önce almış bir takım, bu kupada tecrübesi olan bir takım. Kendi liginde üst üste şampiyonluklaryaşamış bir takım. Aykut Kocaman akıllı bir hoca bu yüzden de gücünü bilerek oynadı. Eğer dakika 9’daki pozisyon gol olsaydı maçı kazanmıştık. Zaten yenilen gol ofsayttı, bir de fotoğrafa buradan bakın. Yıllar önce Lucescu maçları 1-0 kazandırıyor, 5-6 atamıyor diye gönderilmişti. Galatasaray ve Beşiktaş'ta başarılıydı, bence adamı yediler. Sonrasını gördük hepimiz, Lucescu başarıdan başarıya koştu. Bu takımı sırf İstanbul takımlarının taraftarlarını memnun etmek için aşağı çekmeyin.

Konyaspor’un en az iki oyuncusu milli takıma çağrılmalıydı. Haklarıydı! Hem milli maç deneyimi yaşasalardı bu maç da daha farklı olurdu.

Gelelim bu hafta ki maça. Yüzde yüz pozisyon bulunmasına rağmen şansız bir beraberlik oldu. Gençlerbirliği gibi dirençli bir takım karşısında Aykut Hoca daha fazla rotasyona gidebilirdi elinde gerçekten çok kaliteli oyuncular var. 3 gün önce 120 km koşmuş bir takımda 3 yerine 5-6 oyuncu rotasyonu yapabilirdi.

Konyalı sporseverlerde az da olsa rehavet gördüm, inşallah ben yanlış görmüşümdür 42.000 kapasiteli stada 18.000 seyirci çok az! Her ne kadar Süper Lig'in üstünde de olsa, bence 30.000 kombine satışının karşılığı 18.000 olmamalı.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum