MHP heyeti Gaziantep'te

Serhat Ramay
130 kere okundu

Türkiye

MHP heyeti Gaziantep'te - Türkiye Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden bir grup milletvekilini, terör saldırısının yaşandığı Gaziantep'te inceleme yapmakla görevlendirdi.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilen terör saldırısının ardından MHP'den yapılan yazılı açıklamada, Bahçeli, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor ve Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu'ndan, terör saldırısının yaşandığı Gaziantep'e gitmelerini istedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın başkanlığındaki heyetin, bugün Gaziantep'e ulaşarak çeşitli incelemelerde bulunacağı kaydedildi.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YALÇIN'DAN AÇIKLAMA

Türkiye'nin birbirini takip eden, planlı ve maksatlı terör saldırılarıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Küresel güçler tarafından tezgahlanan terör saldırılarının hedefinde Türk milletinin birlik ve bütünlüğü, Türkiye'nin istikrarı vardır." değerlendirmesini yaptı.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısızlığa uğramasından sonra Türkiye'de terör eylemlerinin giderek tırmandığına dikkati çekti.

Terörün karanlık yüzünün dün akşam Gaziantep'te bir kez daha görüldüğünü ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Türkiye birbirini takip eden, planlı ve maksatlı terör saldırılarıyla karşı karşıyadır. Küresel güçler tarafından tezgahlanan terör saldırılarının hedefinde Türk milletinin birlik ve bütünlüğü, Türkiye'nin istikrarı vardır. Gaziantep'teki serseri terör eylemi, Türkiye'yi hizaya getiremeyeceğini anlayan küresel güçlerin, taşeronlarını ümitsizce, fütursuzca milletimizin üzerine gönderdiğinin işaretidir. Milletimizin ortak sevincini ve mutluluğunu paylaştığı geleneksel bir törende bile bomba patlatacak kadar gözü dönmüş, insanlıktan çıkmış hainler amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de Gaziantep halkı başta olmak üzere bütün Türk milleti, birlik ve bütünlüğüne yönelen bu saldırıları 'milli mutabakat'tan hasıl olan ortak akılla savuşturacak, bekasına yönelen tehdidi dize getirecektir."

Milli Mücadele döneminde milletin, ortak aklın "üst akıl"dan daima üstün olduğunu dosta düşmana ispat ettiğini vurgulayan Yalçın, "Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyetine nasıl düşkün olduğunu Kurtuluş Savaşı yıllarında gösteren ve bu uğurda nice evlatlarını şehit vererek gazilik unvanını alan güzide kentimizde meydana gelen menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Gaziantep'te yaşanan saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kederli ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.


Türkiye Haberleri

Yorum