Microsoft'un düzenlediği Excel yarışması başlıyor

Alaattin Han
195 kere okundu

Teknoloji

Microsoft'un düzenlediği Excel yarışması başlıyor - Teknoloji Haberleri

ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketi Microsoft tarafından düzenlenen Excel yarışmasının Türkiye ayağı başlıyor. Yarışma sonunda birinci olana Asus Zenbook Flip dizüstü bilgisayar kazanmış olacak.

Son dönemlerde özellikle ücretsiz bulut ortamında kullanılabilen ofis programlarının ortaya çıkmasıyla eski popülerliğini kaybeden Microsoft Office programlarının hala aktif bir şekilde kullanılması için çaba gösteren Microsoft, dünya genelinde Microsoft Excel programını en iyi kullanabilen kişileri ödüllendirmeyi planlıyor.

Microsoft'un düzenlediği Excel yarışması başlıyor

İlk olarak çevrimiçi ortamda ön elemeleri yapılacak Excel yarışmasında elemeleri geçmeyi başaran yarışmacılar, bu kez Excel yeteneklerini İstanbul, Levent'te bulunan Microsoft Türkiye ofisinde sergileyecek ve Türkiye ayağının kazananı belli olacak. Türkiye ayağının kazanının ödülü ise Asus Zenbook Flip dizüstü bilgisayar kazanmış olacak.

Microsoft, Asus Zenbook Flip bilgisayar hediye ediyor

Ayrıca Asus Zenbook Flip bilgisayarın kazananı bilgisayarın yanı sıra önümüzdeki yıl düzenlenecek Uluslararası Excel Şampiyonası'na da katılım hakkı kazanacak. Birinci aşaması geçtiğimiz gün başlayan yarışmaya katılmayı düşünenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.

https://www.microsoft.com/turkiye/excelbendensorulur/?utm_source=webtekno


Teknoloji Haberleri

Yorum