MİT'ten 53 bin kişilik liste! Ankara Emniyeti'nde deprem

Serhat Ramay
224 kere okundu

Türkiye

MİT'ten 53 bin kişilik liste! Ankara Emniyeti'nde deprem - Türkiye Haberleri

FETÖ üyelerinin birbiriyle yazışmak için kullandıkları ByLock adlı gizli uygulamayı çözmeyi başaran MİT 53 bin kişilik bir liste oluşturmuştu. ByLock listesindeki isimler bir bir deşifre olurken Ankara Emniyeti'nde de açığa almalar yaşanıyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşturduğu liste, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde deprem etkisi yarattı.

MİT, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgüt üyelerinin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ByLock adlı cep telefonu uygulamasının şifrelerini kırmayı başarmıştı. MİT'in çalışması ile FETÖ mensuplarının bu uygulamayı kullanarak haberleştikleri anlaşılmıştı. MİT, bu yolla 53 bin kişilik bir liste oluşturdu. SGK yoluyla bu listedeki kamu görevlileri ayrıştırıldı.

Soruşturmayı yürüten Ankara Emniyeti'ydi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı B.Ç., FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ soruşturması çerçevesinde operasyonları yürüten en önemli birimlerden biri Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün önemli bir yetkilisinin gözaltına alınması deprem etkisi yaratmıştı.

190 emniyeti mensubu açığa alındı

ByLock sarsıntısı, Ankara Emniyeti’nde devam etti. Milliyet'in elde ettiği bilgilere göre; müdür, amir ve polis düzeyinde 190 Ankara Emniyeti mensubu dün açığa alındı.


Türkiye Haberleri

Yorum