Mourinho Türkiye'den teklif aldığını açıkladı

Metehan Nazlı
185 kere okundu

Fenerbahçe

Mourinho Türkiye'den teklif aldığını açıkladı | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Manchester United'da teknik direktör Mourinho basın toplantısı düzenledi. Portekizli teknik adam Türkiye'den teklif aldığını açıkladı.

Avrupa Ligi karşılaşmasında Fenerbahçe'nin rakibi Manchester United'da teknik direktör Jose Mourinho maç öncesi basın toplantısı düzenledi ve itirafta bulundu. Yarın akşam Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Mourinho'nun ekibi basın toplantısından sonra son antrenmanını gerçekleştirdi.

Mourinho ise yaptığı basın toplantısında temsilcimiz Fenerbahçe hakkında övgü dolu açıklamalar yaptı.

'Türk ligi gelişiyor'

Mourinho grupta kendilerini iyi bir duruma getirdiklerini belirterek, "Feyenoord'a kaybettikten sonra kazanmasaydık şansımız azalırdı ama böyle bir şey olmadı. 1 hafta içinde 3 savunmacı kaybettik, zor durumdayız. Avrupa Ligi için fikrim değişti çünkü kurallar değişti. Çünkü bu kupayı kazanan artıkŞampiyonlar Ligi'ne direkt gidiyor. Fenerbahçe'nin kötü oynadığını düşünmüyorum. Fenerbahçe yarım saatten fazla bir süre sağlam durdu. Maç da bizim için kolay olmadı. Ama öyle bir an geldi, birkaç dakikada 2 gol attık. Maç sonrasında farklı oldu. Fenerbahçe'nin liginde maçlarını kazanması normal. Türk ligi gelişiyor ama 3 büyük İstanbul kulübü hala güçlü Türkiye'de" dedi.

'Chelsea maçında çok gol kaçırdık'

İyi oynadıklarını ancak sonuca ulaşmakta sıkıntı çektiklerini ve takımın performanstan memnun olduğunu vurgulayan Portekizli teknik adam, "Bir hocanın hissedeceği en kötü his, oyunculardan mutlu olmamak olur. Tam tersi bir hisse sahibim. Chelsea maçından sonra takım inanılmaz tepki verdi. Son maçtaki durumumuz bunun iyi örneği. Çok gol kaçırdık ve kazanamadık. Valencia'nın sakatlığı kötü evet. Ama Valencia çok iyi oynarken bile biz Darmian'ı hazırlıyorduk" ifadelerini kullandı.

'2003-2003 sezonunda Türkiye'den teklif almıştım'

Basın toplantısında kendisine Türkiye'de çalışmak isteyip istemediği sorusunun sorulması ile ilgili ise, "Portekiz'deyken ilk teklif 2002-03 senesinde Türkiye'den gelmişti. Olmadı, gerçekleşmedi. 13-14 yıldır bir daha Türk ekibinden teklif gelmedi. Ben tutkuyu severim, maçlara tutkuyla bakarım. Türkiye'de büyük bir tutku var, o yüzden Türkiye'de çalışmak neden olmasın" dedi.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum