Münir Akça kimdir nasıl öldü?

Oğuzhan Hacıoğlu
815 kere okundu

Kültür-Sanat

Münir Akça kimdir nasıl öldü? - Kültür-Sanat Haberleri

Akşam saatlerinde tiyatro dünyasını sarsan ölüm haberi geldi. Başarılı tiyatrocu Münir Akça'nın nasıl öldüğü açıklandı.

Çemberimde Gül Oya, Arka Sokaklar, Aşk-ı Memnu, Çiçek Taksi ve Emret Komutanım gibi dizilerde rol alan usta tiyatrocu Münir Akça hayatını kaybetti. Münir Akça'nın ölümü ile ilgili yapılan açıklamada başarılı oyuncunun evindeki merdivenlerden düşdükten sonra ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi.

65 yaşında hayatını kaybeden Münir Akça'nın Ordu'da bulunduğu evde hayatını kaybettiği dile getirilirken Münir Akça'nın cenazesi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

AKÇA'NIN CENAZE TÖRENİ YARIN

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) Genel Sanat Yönetmeni Ufuk Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Münir Akça'nın vefatından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Münir Akça, Ordu kültürüne ışık tutan, OBBKT'nın 53 yıllık yaşamında birçok anılarına tanıklık eden, kimi zaman oyuncu, kimi zaman yönetmen olarak sahnede olan emektar ve Ordu'nun çok değerli sanatçısıydı. Ani ölümü hepimizi derinden üzdü." dedi.

Ersoy, Münir Akça için ilk cenaze töreninin yarın Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'ndan saat 11.00'de gerçekleştireceğini, ardından Orta Camisinde kılınacak namazın ardından toprağa verileceğini sözlerine ekledi.

MÜNİR AKÇA KİMDİR?

Ordu'da, 1951 yılında doğan Akça, 1990 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'nda sanat hayatına başladı. Daha sonra Bakırköy Belediyesi Tiyatrosunda oyunculuk ve yönetmenlik yapan Akça, Arka Sokaklar, Her Şey Yolunda Merkez, Mavi Kelebekler, Aşk-ı Memnu, Emret Komutanım, İz Peşinde, Sırlar Dünyası başta olmak üzere birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol almıştı.

Etiketler: ordu

Kültür-Sanat Haberleri

Yorum