Muslera ne yaptın!

Hakan Temiztürk
393 kere okundu

Köşe Yazıları

Muslera ne yaptın! - Köşe Yazıları Haberleri

Süper Lig’de kâbus gibi bir sezon geçiren Muslera, Uruguay’ın Copa America’ya havlu atmasının da en önemli aktörü oldu. Muslera, bu sezon Süper Lig’de de çok uzaktan gol yemişti; dün gece oynanan maçta da benzer bir hata yaptı ve takımını yaktı. 

Aslında uzaktan gol yiyen ya da ciddi tehlikeler yaşayan sadece Muslera değildi bu sene; Akhisar-Beşiktaş maçında iki kalede de uzaktan atılan şutlar kaleciler yerinde olmadığı için neredeyse gol oluyordu; direkten dönen toplar o maçta kalecileri kurtardı bir bakıma. Ama kalecilerin uzun top gelme ihtimaline karşı daha dikkatli olmaları gerekiyor. Zira futbol artık çok hızlı oynanıyor; dolayısıyla orta alandan ya da daha gerilerden bir topun kaleye gönderilme ihtimali/imkanı giderek artıyor. Kalecilerin kalelerini terk etmeleri de giderek daha riskli bir hal alacak. Muslera’nın dün geceki gafleti Venezuela gibi zayıf bir takımın Rondon ile gol bulmasına ve ikinci tura yükselmesine yaradı.
Bu arada Uruguay Teknik Direktörü Oscar Tabarez’in Luis Suarez’i oynatmaması hem futbolcu tarafından hem de taraftarlarca tepkiyle karşılandı. Uruguay’ın diğer yıldızı Cavani’nin performansı da yeterli olmayınca Uruguay kupaya son maç öncesi veda etti.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum