Mustafa Kapı yıldız mı olacak ateşe mi koşacak?

Erol Yoldaş
281 kere okundu

Köşe Yazıları

Mustafa Kapı yıldız mı olacak ateşe mi koşacak? - Köşe Yazıları Haberleri

Son günlerde okumuşsunuzdur, Mustafa Kapı 14 yaşında Galatasaray alt yapısında ki çocuk, herkes pek bir memnun. Alt yapımız acınacak halde iken şimdilerde ‘süper alt yapı’ oldu.

Şimdi kamuoyuna soruyorum. Bu çocuk 14 yaşında mı? 4 yıl önce Denizli’den Galatasaray’a gelmiş. 10 yaşından beri Florya’da, aileden uzak buna kim inanır. Çocuk büyük, çakma yani. Neymiş efendim İngiltere takip ediyormuş 14 yaşındaki yeteneği. Ayıbınızı birde bu yollarla marifet gibi anlatmayın. Ayıp! Kötü örnek oluyorsunuz. Bu tip çocuklar Beşiktaş ve Fenerbahçe’de var, Artık insanlar çocukların kimliklerini hep geç çıkaracaklar. Nereye kadar bu yalan bu dolan?

Fotoğrafa tersten bakalım isterseniz? Çocuk orijinal 14 yaşında olsun. Yönetmelik en fazla 2 yaş yukarı oynatabilirsin diyor. Büyüklerle oynarken maazallah çocuğun ayağı kırılsa ne olacak. 14 yaşındaki çocukla koca koca adamların kuvveti bir mi ? Türk toplumuna sorun 14 yaşındaki oğlunu Afrikalı azman adamların önüne maça koyar mısın. Ayağını eline verirler!

Bir de bu çocuğun şuan milyon takipçisi var sosyal medyada. Zamanında muhammed demirciyi iyi gazlamışlardı böyle hatırlarsanız! Yazık oldu. Umarım bu çocukları ateşe atmazlar bir daha. Bizimki temenni tabi, gerçek böyle değil. Adamları bira muhabbetlerinden sevmem ama adamlar bize her konuda ciddi fark attılar. Almanya’da 18 yaşındaki çocuk röportajda iyi olduğunu söyleyen gazeteciye ‘’İşimi yapıyorum hocam ne derse o’’ diyor.

18-19 yaşındaki çocukları şımartmıyorlar. Ama biz bu işi de beceremiyoruz. Alt yapılarımız çakma çocuklarla dolu. Hoş oda olmasa orijinal yetenekleri ateşe atıyoruz. Çocuk, çakma ve torpillilerden sıyrılıp çıksa bile çocuğu ateşe atar, şımartır bir kenara atarız.

Erol Yoldaş diyor ki:

• Tribünde olay çıkartanları taraftar ayıplasın.

• Türk oyuncu ve Türk hocalar desteklensin.

• Hakemler alkışlansın.

• Küfür yok. Şiddet yok!

• Maçlara çocuklar gelsin.

• Bank Asya, 2. Lig ve 3. Lig maçlarını ulusal kanallar yayınlasın.

• Sahada 1, yedekler arasında 3, alt yapıdan yetişen oyuncu zorunlu olsun.

• Oyunu soğutma, yerden kalkmama, vakit geçirme hareketlerine prim vermeyin.

Etiketler: mustafa kapı

Köşe Yazıları Haberleri

Yorum