Mynet ABD'nin yeni başkanını Donald Trump ilan etti

Oğuzhan Hacıoğlu
298 kere okundu

Yaşam

Mynet ABD'nin yeni başkanını Donald Trump ilan etti - Yaşam Haberleri

ABD'nin başkanlık seçimlerinin yeni başladığı dakikalarda Mynet adlı haber sitesi ABD'nin yeni başkanının Donald Trump olduğunu iddia etti.

İnternet ortamında SEO çalışmaları nedeniyle yarış halinde bulunan haber siteleri haberlerini üst sıralarda çıkarabilmek adına yeni yollara başvurmaya başladı. Tüm dünyanın yakından takip ettiği ABD seçimleri ile ilgili SEO çalışması yapan Mynet adlı haber sitesi oylamanın başlamasının ardından birkaç saat sonra ABD'nin yeni başkanının Cumhuriyetçi aday Donald Trump olduğunu iddia etti.

Oylama kapanmadan ve seçim sonuçları kesinleşmeden Donald Trump'ı ABD'nin yeni başkanı ilan eden Mynet adlı haber sitesi Donald Trump'ın hayatına ilişkin bilgilere yer verdi.

SEO çalışmaları içerisinde birbirleriyle yarışan haber siteleri büyük aramalarda ön sıralarda çıkabilmek için gerçek dışı haberler üretmeye başladı. Mynet sitesi Donald Trump'ı ABD'nin yeni başkanı ilan ettiği "ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu kimdir" başlıklı haberinin yanı sıra Hillary Clinton'un da başkan olması ihtimaline karşılık "Yeni ABD Başkanı Hillary Clinton Olursa" isimli haberini de okuyucularına sundu.

MYNET'İN SEO ÇALIŞMASI MI REKLAM İLİŞKİSİ Mİ?

Mynet'in ABD'nin yeni başkanı olarak Donald Trump'ı ilan etmesi aynı zamanda Donald Trump ve Mynet arasında bir reklam ilişkisi mi var sorusunu da akıllara getirdi.


Yaşam Haberleri

Yorum