Mynet bu kez Serdar Ortaç’ı öldürdü

0
11

Haber sitesi Mynet hızlı haber girişi yapmak isterken okuyucularının tepkisi ile karşılaştı. Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç’ın öldüğünü iddia eden Mynet tepkilerin ardından haberi silmek zorunda kaldı.

14 ve 15 Kasım tarihli iki haberinde başarılı şarkıcı Serdar Ortaç’ın öldüğünü iddia eden Mynet adlı haber sitesi geçtiğimiz günlerde de risk alarak ABD seçimleri başladıktan 2 saat sonra Donald Trump’ı ABD’nin yeni başkanı ilan etmişti. Oylamada Hillary Clinton’un önde gittiği anda Donald Trump’ı başkan ilan eden Mynet adlı haber sitesi bu kez Serdar Ortaç’ın öldüğünü iddia etti.

“SERDAR ORTAÇ ÖLDÜ MÜ – ACI HABER AZ ÖNCE GELDİ”

14 Kasım tarihli haberinde “Son dakika Serdar Ortaç öldü mü acı haber az önce geldi” ifadelerine yer veren Mynet 15 Kasım’da ise aynı başlığını değiştirerek “Serdar Ortaç öldümü acı haber az önce geldi herkes şokta” başlığını kullandı.

Serdar Ortaç’ın hasta yatağında çekilmiş bir fotoğrafını paylaşayan Mynet haberin içerisin ünlü sanatçının koluna girilerek arkadaşları tarafından zorla yürütüldüğünü belirtti.

Haber başlığında Serdar Ortaç’ın öldüğünü ima eden ancak haber içerisinde konuyla ilgili bir şey paylaşmayan Mynet okuyucularından yoğun tepkilerin gelmesinin ardından haberi yayından kaldırmak zorunda kaldı.

Öte yandan sabah saatlerinde basında çıkan haberlerde Serdar Ortaç’ı eşi Chloe’nin terk ettiği iddia edilmişti. Twitter hesabından bu iddialara da yanıt veren Serdar Ortaç “şu an denize giriyoruz terk edince söylerim” diyerek çıkan haberleri tiye aldı.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here