Nihat Doğan: Garo Mafyan Gülen'in şiirlerini şarkı albümü yaptı

Serhat Ramay
619 kere okundu

Televizyon

Nihat Doğan: Garo Mafyan Gülen'in şiirlerini şarkı albümü yaptı - Televizyon Haberleri

Ünlü yapımcı Garo Mafyan FETÖ ile nasıl bir ilişki kurdu? Söylemezsem Olmaz programının yorumcusu Nihat Doğan, Fethullah Gülen şiirlerinin Garo Mafyan tarafından şarkı albümü yapıldığını söyledi.

Nihat Doğan, ünlü müzik yapımcısı Garo Mafyan'ın FETÖ ile, Fethullah Gülen ile derin ilişkileri oluduğunu söyeldi. Söylemezsem Olmaz programında konuşan Nihat Doğan, Garo Mafyan'ın 2014 MSG Başkanı olduğu gün oda tv'nin attığı manşeti gündeme taşıdı.

Nihat Doğan, Fethullah Gülen'e ait şiirlerin Garo Mafyan tarafından şarkı albümü yapıldığını söyledi. Ünlü yapımcı Garo Mafyan Fetullah Gülen'in 'Kırık Mızrap' kitabındaki şiirlerini besteleyerek albüm yaptı.

Dünya Prodüksiyon adlı şirket aracılığıyla yapılan albümde Fettullah Gülen 10 şiirini Garo Mafyan besteledi. Şarkıları ise Erhan Güleryüz, Murat Göğebakan, Reyhan Karaca ile Kazakistan'dan Beybit Korgan, Tataristan'dan Guzel Urazova, Türkmenistan'dan Kerim Gurbanaaliyev ve Kırgızistan'dan Temirbek Nazarov söyledi.

Garo Mafyan'ın FETÖ ile Fethullah Gülen ile ilişkisi ne?

Nİhat Doğan canlı şaşında "Garo Mafyan MSG'nin başkanı oldu. Onun FETÖ'nün bağlantısı mı var bilmiyorum. Bunların Garo Mafyan tarafından anlatılması gerekiyor. Burhan Bayar gibileri biz solcuyuz, mücadele içindeyiz diyorlar. Bu işin içine siyaseti karıştırmayın. Biz solcuyuz bizi kimse yıkamaz düşüncesinde olmasınlar. Bu işleri zamanında Arif Sağ da yaptı. İşten sıyrıldı ve Orhan Gencebay'a devretti. Orhan Gencebay da MESAM'ın başkanı" dedi.

Nihat Doğan 2014 yılındaki oda tv manşetien dikkat çekerek "Garo Mafyan'ın MSG'nin geldiği gün oda tv'nin manşetinden bahsediyorum. Fethullah Gülen başkan seçildi diye manşet atıldı. oda tv'de Fethullah Gülen'in yardımıyla Garo Mafyan'ın başkan seçildiği yazıldı." şeklinde konuştu.

Garo Mafyan'ın Fethullah Gülen ile FETÖ ile ilişkisi ne

Garo Mafyan ile FETÖ ilişkisi 2016 yılının Ağustos ayında sabah gazetesi tarafından da gündeme taşınmıştı.

Garo Mafyan ile Gülen'in bağlantısı

Ünlü müzik adamının FETÖ'ye yakınlığıyla ilgili iddiaların altında yatan diğer nedenler ise şöyle:
Garo Mafyan; FETÖ'nün kültür-sanat kurumu olan ve 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından kapatılan Yedi Renk Kültür Sanat Vakfı'nın kurucularından biri.
Mafyan'ın başkanı olduğu MSG'nin, Fetullah Gülen'in şiirlerinden oluşan 'Bahar' isimli albüm nedeniyle Gülen'e telif ücreti ödediği iddia ediliyor. Yılda ortalama 40 milyon lira telif geliri toplayan MSG'de; Gülen'e telif ödenmesi nedeniyle, birçok sanatçı, eser sahibi ve yorumcunun birliğe tepki gösterdiği konuşuluyor.
Garo Mafyan'ın, Gülen'in düzenlediği Türkçe Olimpiyatları'nın müzik danışmanlığı ve koordinatörlüğünü üstlendiği konuşuluyor.
Bazı MSG üyelerinin FETÖ mensubu ve sempatizanlarından oluştuğu, Mafyan'ın başkanlık seçimlerini kazanmasında da bu durumun etkili olduğu iddia ediliyor.


Televizyon Haberleri

Yorum