O Ses Türkiye'de Dadaloğlu'nu söyleyen Erdal Bayrakoğlu kimdir?

Serhat Ramay
870 kere okundu

Televizyon

O Ses Türkiye'de Dadaloğlu'nu söyleyen Erdal Bayrakoğlu kimdir? - Televizyon Haberleri

O Ses Türkiye'de Erdal Bayrakoğlu fırtınası esti. Hem Karadeniz müziği hem de türküler konusunda uzman olan Erdal Bayrakoğlu güçlü sesiyle hem jüriyi hem de seyirciyi büyüledi.

En tiz erkek sesi yani tenör olan Erdal Bayrakoğlu, Dadaloğlu ile sesinin bütün gücünü ortaya koydu. O Ses Türkiye'de önce yarışma şarkısını söyledi. Bütün jüri Erdal'a döndü. Ardından bir de Karadeniz türküsü söyledi.

Cem Karaca ile adı özdeşleşen Dadaloğlu şarkısıyla giriş yapan Erdal Bayrakoğlu, kısa sürede kendine bütün jüriyi döndürmeyi başardı. O Ses Türkiye yarışmasında yine birbirinden güçlü sesler, birbirinden ilginç karakterler sahne aldı. Erdal da onlardan biri. Hatta en akılda kalıcı olanlarından biri.

O SES TÜRKİYE YARIŞMACISI ERDAL KİMDİR?

Kazım Koyuncu ile arkadarş olduğunu söyleyen Erdal, onu kaybettikten sonra Karadeniz şarkılarına merak sardığını söyledi. Karadeniz şarkılarının yanında türküleri de büyük bir başarıyla seslendiren Erdal, O Ses Türkiye yarışmasının en güçlü adaylarından biri olacağa benziyor.

Erdal Bayrakoğlu jüri seçimini Gökhan-Hakan için kullandı. Garip olansa, bu seçimden önce Murat Boz, Hadise'ye dönüp "Gökhan-Hakan'ı seçecek" demesiydi. Murat Boz'un tahmini doğru çıktı.

Öte yandan Erdal Bayrakoğlu hayranları onun O Ses Türkiye yarışmasına katılmasından hoşlanmadı. Sosyal medyada Erdal'a tepki koyan pek çok kişi vardı.

DADALOĞLU ŞARKISININ SÖZLERİ

Ay dost canım hey
Kalktı göç eyledi avşar elleri hey
Ağar ağar giden eller bizimdir
Arap atlar yakın eder ırağı
Nice dağdan aşan yollar
Yollar bizimdir yollar bizimdir yollar bizimdir

Ay dost canım hey
Belimizde kılıcımız kirmani hey
Taşı deler mızrağım cemrani
Hakkımızda devlet etmiş fermanı
Ferman padişahın gardaş dağları bizimdir dağları bizimdir
Dağları bizimdir

Ay dost canım hey
Dadaloğlum bir gün kavga kurulur
Tüfek öter davlumbazlar vurulur
Nice koç yiğitler yere serilir
Ölen ölür kalan sağlar sağlar bizimdir sağlar bizimdir


Televizyon Haberleri

Yorum