Öğretmen mülakatında 'reis' sorusu! Milli Eğitim'den jet yalanlama

Serhat Ramay
203 kere okundu

Türkiye

Öğretmen mülakatında 'reis' sorusu! Milli Eğitim'den jet yalanlama - Türkiye Haberleri

Milli Eğitim Bakanı öğretmen mülakatlarında 'Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ne düşünüyorsun' şeklinde soru sorulduğu dedikodusunun yalan olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Tam gün öğretime geçilmesi ile ilgili ortaya çıkacak derslik ihtiyacının karşılanabileceğini söyleyen MEB Bakanı İsmet Yılmaz, şunları söyledi:

"İkili eğitime son veriyoruz. 77 bin derslik ihtiyacı ortadan kalkacak. Okul öncesi eğitim de zorunlu eğitim kapsamına alınacak"

Kesinlikle yalan

Öğretmenlere mülakatta sorulan sorularla ilgili iddialara da cevap veren Bakan Yılmaz, "Mülakatın mutlaka olması lazım. Bu bizim getirdiğimiz bir şey değil Öncesinde de yapılan bir uygulama. Biz mülakata giren öğretmenleri daha öncesinde eğitime aldık, eğitim verdik. Soru havuzunda 2 ayrı tür var. Bizim soru havuzumuzda böyle sorular yok. Oldu birisi 'Reis hakkında ne düşünüyorsunuz' dedi, bunun ne zararı var? Bu söylenenler adaletten ayrılındığı imajı verilmek için yapılıyor. Kesinlikle doğru değil." dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum