Okmeydanı'nda bomba paniği

Oğuzhan Hacıoğlu
152 kere okundu

Yaşam

Okmeydanı'nda bomba paniği - Yaşam Haberleri

İstanbul Okmedyda'nında bir kişinin bıraktığı sıvı sabun dolu paket ve yanındaki bomba süsü verilmiş paket polis ekiplerini alarma geçirdi.

İstanbul'da bulunan Okmeydanı-Darülaceze Caddesi'nde korkuluklara asılan ve yanına bomba süsü verilmiş paket bırakılan pankart, polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanlarının kontrollü olarak patlattığı pakette, 5 litre sıvı sabun bulunduğu anlaşıldı.

Darülaceze Caddesi'nde saat 07.30 sıralarında pankartı fark edenler, polise ihbarda bulundu. Polis çevrede güvenlik şeridi oluşturdu. Yolu araç ve yaya trafiğine kapattı. Bomba imha uzmanlarından yardım istedi. Olay yerine gelen uzmanlar, yaptıkları araştırmadan sonra, paketi kontrollü olarak patlatmaya karar verdi. Özel giysisi ile yaklaşan bomba uzmanı, paketin yanına fünye bıraktı. Çevre sakinlerine anons edilerek, kontrollü patlatma yapılacağı haber verildi.

Patlatılan pakette bomba olmadığı anlaşıldı. Uzman polisin yaptığı incelemede, bomba süsü verilmiş paketin içi sıvı sabun dolu 5 litrelik bir plastik kutu olduğu anlaşıldı.

AMBULANS TERS YÖNDEN GÖNDERİLDİ

Olay sırasında trafikte kalan bir ambulans, ters yöne alınarak, yoluna devam etmesi sağlandı. Pankart ve paketin alınmasından sonra, yaklaşık bir saat kapalı kalan trafik yaya ve araç trafiğine açıldı.

Etiketler: okmeydanıistanbul

Yaşam Haberleri

Yorum