Olay imam: Cumaya gitmeyen erkekler, bacımsınız

Serhat Ramay
395 kere okundu

Yaşam

Olay imam: Cumaya gitmeyen erkekler, bacımsınız - Yaşam Haberleri

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Gedik köyü İmamı A.Y., kendisine ait Facebook hesabından, ’Hayırlı cumalar cuma’mız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız’ paylaşımında bulununca Türkiye çapında büyük tepki topladı. 

Bayramiç’in Gedik Köyü’nün imamı A.Y., Facebook hesabından ’Hayırlı cumalar,cuma’mız mübarek olsun. Cumaya gitmeyen erkekler bacımsınız’ yazısını paylaştı.

İmam A.Y.’in paylaşımını görenler, tepki gösterdi.

Tepkili vatandaşlardan bazıları sosyal medyadan örgütlenip, gelecek cuma namazını Gedik Köyü’nde kılmaya karar verdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise imama destek verdi.

İmam A.Y., daha sonra mesajını sildi.

Vatandaşların aldığı bu karar karşısında imam Y. de sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta bir paylaşım daha yaparak, ’Bu cuma günü tüm dava arkadaşlarımızı Gedik Camisi’ne bekliyorum. Cemaatimiz bol olsun azcık’ ifadelerini kullandı.

İMAM ÖZÜR DİLEDİ

İmam A.Y. tepki çeken mesajını sildikten sonra bir mesaj daha yayınladı ve özür diledi. İmam A.Y. şunları yazdı:

"Sosyal medya aracılığıyla Cuma günü yayınlamiş olduğum mesaj amacını aşan bir paylaşım olmuştur, amacım kimseyi kırmak veya rencide etmek değildir bu bağlamda hoş görüyü ve birleştiriciliği yaşamın merkezıne alan bir dinin görevlisi olarak yaptığım paylaşımdan dolayı takipçilerimden ve tüm kamuoyundan özür diler saygılar sunarım"


Yaşam Haberleri

Yorum