Öldürülen terörist sayısı 330 oldu

Serhat Ramay

Türkiye

Öldürülen terörist sayısı 330 oldu - Türkiye Haberleri

Terör örgütü PKK'ya karşı sürdürülen operasyonlarda 4 terörist daha etkisiz hale getirili. Türk Silahlı Kuvvetleri son operasyonlarda 330 teröristin öldürüldüğünü bildirdi.

TSK'dan yapılan açıklamada, polisle ve köy korucularıyla başarılı bir işbirliği yapıldığı belirtilerek, "Bu mücadele 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1'inci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci ve 34'üncü Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, 7'inci Hudut Alay Komutanlığına bağlı komando birlikleri, Hudut Özel Harekat Birlikleri, Jandarma Özel Harekat birlikleri ve Motorlu Birlikler tarafından üstün cesaret ve feragatle sürdürülmektedir. Bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurları ile geçici köy korucuları da aynı cesaret ve feragati göstermektedir" denildi.

4 terörist öldürüldü

Açıklamada, silahlı İHA, Bayraktarla Hakkâri Ağaçdibi Faktepe civarında tespit edilen toplam 3 teröristin saat 12.23 ve 12.54 saatlerinde etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Yine aynı bölgede tespit edilen bir teröristin de yapılan tek top atışıyla etkisiz hale getirildiği belirtilerek, böylece 4 teröristin etkisiz hale getirilmiş olduğu kaydedildi.


Türkiye Haberleri

Yorum