Ömer Çelik'ten HDP'li vekillere çağrı

Oğuzhan Hacıoğlu
126 kere okundu

Türkiye

Ömer Çelik'ten HDP'li vekillere çağrı - Türkiye Haberleri

AB Bakanı Ömer Çelik HDP'ye yapılan operasyonlar ve tutuklamalar sonrası TBMM çalışmalarını durdurma kararı alan HDP milletvekillerine çağrı geldi. Ömer Çelik HDP milletvekillerinin meclisten çekilmemesi gerektiğini ifade etti.

HDP operasyonlarının ve tutuklamalarının bürokratik anlamda en zor durumda bıraktığı kişi olan AB Bakanı Ömer Çelik AB Büyükelçileriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından basın açıklamasında bulundu.

Bakan Çelik, "DAEŞ söz konusu olduğunda dünyayı ayağa kaldıracaksınız, bu doğrudur, DAEŞ kanlı ve vahşi bir terör örgütüdür… PKK söz konusu okunca sempati moduna geçeceksiniz… Bu kabul edilemez. Kimsenin Meclis'i terk etmemesi lazım" dedi.

Bakan Ömer Çelik'in açıklamalarının satır başları şöyle:

Sürekli Türkiye karşıtlığı yapılması doğru bir siyaset tarzı değil. Türkiye'de dokunulmazlık belli milletvekillerine dönük olarak kapatılmadı, tüm vekiller için kaldırıldı. Seçilmişlere kanunlar çerçevesinde hareket ettiği sürece tabii ki dokunulmaz.

Sivil siyasete geçmişten beri darbelerin yaraladığını söylüyoruz ama terör örgütlerinin de yaralamasına izin vermemeliyiz. Milli birlik ve kardeşlik süreci içerisinde kimliklere dönük yasakların ortadan kaldırılması ve terör örgütüne silah bıraktırılması çok yönlü politikalar izlenmiştir.

Türkiye'yi terk etmesi gereken silahlı gruplar Türkiye'yi terk etmedi. Buna karşı çıkması gereken ilk parti HDP'dir. Bunun yerine terör örgütünden daha ileri bir dil kullanarak 'hendekler bizim kazanımımızdır' anlayışı teröristin cenazesine katılması. Bunların hepsi terör faaliyetidir.

HDP'NİN MECLİSİ TERK ETMEMESİ LAZIM

Teröre sempati gösterilmesi söz konusu olamaz. Hiçbir Avrupa parlamentosunda TBMM'deki kadar ileri bir konuşma yapılmıyor orada her görüş dile getiriliyor. Pek çok Avrupa ülkesinde bu söylemlere müsaade bile edilmez.

DAEŞ söz konusu olduğunda dünyayı ayağa kaldıracaksınız, bu doğrudur, DAEŞ kanlı ve vahşi bir terör örgütüdür… PKK söz konusu okunca sempati moduna geçeceksiniz… Bu kabul edilemez. Kimsenin meclisi terk etmemesi lazım.

Etiketler: ömer çelikhdp

Türkiye Haberleri

Yorum