Ömer Faruk Kavurmacı yeniden tutuklandı

0
30

Tahliye edildikten bir süre sonra hakkında yeniden yakalama kararı verilen Ömer Faruk Kavurmacı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Ömer Faruk Kavurmacı ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tutuklandı.

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON soruşturması kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı ile FETÖ mülkiye yapılanması iddianamesinin kabul edilmesiyle birlikte hakkında yakalama kararı çıkarılan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tutuklandı.

Kavurmacı yeniden tutuklandı

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik dava kapsamında, bir süre önce sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen ve bu durumu kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratan Kavurmacı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.

Önceki akşam aynı saatlerde FETÖ’nün mülkiye yapılanması iddianamesini kabul eden İstanbul 30’uncu Ağır Ceza Mahkemesi ise eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Denizli eski valisi Abdulkadir Demir hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

Mahkeme iki ismin de tutuklanmasına karar verdi.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here