Ömür Varol neden ayrıldı? Nihat Doğan ile neden kavga etti?

0
83

Ömür Varol’un Söylemezsem Olmaz programından neden ayrıldığı konusu saatlerdir tartışılmaya devam ediyor. Bugün programın moderatörlüğünü Ömür Varol yerine Tahir Sarıkaya yaptı. Ömür Varol’un yerine geçen kişi bundan böyle Tahir Sarıkaya mı olacak?

Şu an Söylemezsem Olmaz programıyla ilgili popüler iki soru var bunlardan biri Ömür Varol neden ayrıldı sorusu. Diğer soru da şu: Söylemezsem Olmaz’da Ömür Varol’un yerine geçen isim kim? Tahir Sarıkaya bundan böyle programın moderatörlüğünü mü yürütecek?

Ömür Varol Söylemezsem Olmaz’dan neden ayrıldı

Bilindiği gibi Söylemezsem Olmaz yorumcusu Nihat Doğan’ın daha önce Müsteşar Kenan İpek hakkında “Sen kimsin, kendini ne sanıyorsun” demesi büyük bir infiale neden olmuş ardından hem sosyal medyada hem de Söylemezsem Olmaz programında Müsteşar Kenan İpek’ten özür dilemek zorunda kalmıştı. Aslında bu olay Nihat Doğan’a siyasi yorumlar yaparken ne kadar dikkatli olması gerektiği konusunda bir uyarıydı. Aslında Nihat Doğan Müsteşar hakkında kaba şekilde sarf ettiği sözler nedeniyle kendi kendine bir ders çıkarmış ve siyasi yorumlarda bulunurken oto kontrol geliştirmişti. Söylemezsem Olmaz programında Müsteşar Kenan İpek nedeniyle oluşan krizden yaklaşık 1 ay sonra bambaşka bir kriz daha yaşandı. Programın moderatörü ünlü gazeteci Ömür Varol ile önce Bircan İpek ardından da Nihat Doğan arasında başlayan tartışma ayrılık getirdi. Bircan İpek Söylemezsem Olmaz programının magazin ağırlıklı içerikte olması gerektiğini belirtti. Ömür Varol da bunun üzerine “Magazinle ilgilenen yok. Şu an reytinglerde zirvedeyiz. İçeriğimiz doğru içerik” diyerek itirazda bulundu. Sonrasında ise daha önceleri siyasi yorumlar nedeniyle bazı bir hayli ağzı yanan Nihat Doğan Bircan İpek’e destek verdi ve daha fazla magazin haberi yayınlanmasını istedi.

Nihat Doğan’ın Ömür Varol ile aralarında yaşananları böyle anlattı.

İddialara göre Ömür Varol ile Nihat Doğan stüdyoda çok sert şekilde tartışma yaşadı. Tartışmanın dozu giderek artttı ve sonunda da yumruklu bir kavgaya dönüştü.

Ömür Varol’un yerine geçen Tahir Sarıkaya’nın durumu

Masada bulunan tek gazeteci ve programın moderatörü olan Ömür Varol, sözünün dinlenmediğine ve dinlenmeyeceğine kanaat getirdiği için Söylemezsem Olmaz ile yollarını ayırmaya karar verdi ve bu sabah Beyaz TV’deki programın moderatörlüğünü Ömür Varol yerine Tahir Sarıkaya yaptı. Gelen bilgilere göre bundan böyle Söylemezsem Olmaz programı Bircan İpek, Nihat Doğan ve Tahir Sarıkaya ile devam edecek.

Gülşah Saraçoğlu da ayrılmıştı

Aslında bu Söylemezsem Olmaz programında yaşanan ilk ayrılık değil. Aylar önce de ünlü modacı Gülşah Saraçoğlu programa veda etmişti. Bu ayrılığın Gülşah Saraçoğlu ile Ömür Varol’ın yaşadığı tartışma nedeniyle yaşandığı iddia edilmişti.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here