Ortaöğretim KPSS sınavı saat kaçta başlayacak? ÖSYM'den uyarı yapıldı

Serhat Ramay
214 kere okundu

Yaşam

Ortaöğretim KPSS sınavı saat kaçta başlayacak? ÖSYM'den uyarı yapıldı - Yaşam Haberleri

Kamu kurumlarına atamasında ortaöğretim için düzenlenen KPSS sınavı ne zaman ve saat kaçta yapılacak? ÖSYM sınava girecek adaylara bir dizi uyarıda bulunurken KPSS sınavının tarihine ve saat kaçta yapılacağına dair özel vurguda bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) ortaöğretim düzeyi için adaylar hazırlık içinde. Peki KPSS ortaöğretim sınavı saat kaçta ve ne zaman yapılacak? Sınava giriş belgesi nasıl öğrenilir? ÖSYM sınav hakkında adaylara uyarıda bulundu. İşte detaylar...

2016-KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına personel atamak için yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavı 20 Kasım Pazar günü yapılacak. Peki sınav kaçta yapılacak? Ortaöğretim mezunlarının katılacağı KPSS sınavı saat 10.00'da başlayacak ve tek oturumda gerçekleştirilecek.

ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda;

"20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan 2016-KPSS Ortaöğretim sınavına katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav günü 07.00 - 10.15 saatleri arasında açık tutulacaktır. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğü’ne giden adayın yanında, 2016-KPSS Ortaöğretim Sınava Giriş Belgesi ile 2 fotoğrafının olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır." denildi.

Etiketler: kpss

Yaşam Haberleri

Yorum