PKK Hakkari’de bulunan askeri birliğe saldırı düzenledi

0
13

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir grup PKK’lı terörist, görevde bulunan askeri birliğe taciz ateşinde bulundu. Çıkan çatışmada askerlerimiz can kaybı yaşamadı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Gelişen Köyü Koryürek mezrasında görev yapan askeri birliğe ait zırhlı araçlara ve askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlar ve roket atarlarla taciz ateşi yapıldı.Taciz ateşi sırasında 1 roketatar mermisi mezranın camisine isabet etti. Olayda can kaybı olmadı.

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“21.05.2017 günü saat 07.45 sıralarında Kuzey Irak istikametinden Gelişen Köyü Koryürek Mezrası içerisinde bulunan ve kaçakçılık faaliyetini engellemek maksadıyla görev yapan, 34’ncü Piyade Hudut Tugay Komutanlığı Ortaklar Taburu’na ait iki adet kobra zırhlı aracına, Büyüktepe Piyade Hudut Bölüğü ve Koryürek mezrasına bölücü terör örgütü mensuplarınca kaleşnikof, bixi, kannas ve Rpg-7 roketatar silahları ile tacizde bulunulmuştur. Olaya anında müdahale edilerek Koraytepe ve Büyüktepe bölgesinden top ve havan atışları ile karşılık verilmiştir. Olayda herhangi bir can kaybı ve yaralı bulunmazken, ilk belirlemelere göre 1 adet Rpg-7 mühimmatı camiye, 1 adet Rpg-7 mühimmatı ise bir korucunun evinin dış duvarına isabet etmiştir.”

 

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here