PKK ile FETÖ arasındaki iletişimi hangi emniyet müdürü sağlıyordu?

Serhat Ramay
153 kere okundu

Türkiye

PKK ile FETÖ arasındaki iletişimi hangi emniyet müdürü sağlıyordu? - Türkiye Haberleri

Yakalanan FETÖ'cü emniyet müdürü Samih Teymur ile ilgili yeni iddialar gündeme bomba gibi düştü.

FETÖ soruşturmaları kapsamında, Ümraniye'de yakalanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Samih Teymur ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı.

Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce ve ekipleri tarafından gözaltına alınan Samih Teymur'un FETÖ bağlantısı her geçen gün biraz daha deşifre oluyor.

Geçtiğimiz gün yakalanıp gözaltına alındıktan sonra savcılığa sevkedilen Teymur'un soruşturma dosyasında dikkat çeken detaylar yer aldı.

ABD’nin başkenti Washington’da başında Samih Teymur'un olduğu "Güvenlik ve Demokrasi için Türk Enstitüsü" (TISD)'de eğitim alan polislerin FETÖ'cü olarak Türkiye'ye döndüklerini haber7.com adlı internet sitesi ortaya çıkarmıştı.

FETÖ - PKK İLETİŞİMİNİ SAĞLIYOR

Bugün, Samih Teymur'un soruşturma dosyasında FETÖ ile PKK arasında koordinasyonu sağlayan önemli isimlerden biri olduğu iddia edildi. Savcılık soruşturmasında Batman'da görev yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Teymur'un Kuzey Irak'a gidip Kandil'e çıktığı ve burada görüşmeler yaptığı yer alıyor.

Çözüm sürecinde PKK'nın Güneydoğudaki şehirlerde silahlanma ve hendek kazma çalışmalarında da yine Teymur'un ismi ön plana çıkıyor.


Türkiye Haberleri

Yorum