PKK'lı 66 terörist öldürüldü

Serhat Ramay
115 kere okundu

Türkiye

PKK'lı 66 terörist öldürüldü - Türkiye Haberleri

Düzenlenen operasyonlarda 66 terörist öldürüldü. Yok edilen teröristler arasında bölge sorumlusu da bulunuyor. Operasyonlarda PKK'ya ait binlerce mühimmat da ele geçirildi.

Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında, geçtiğimiz hafta içerisinde BTÖ'nün muhtemel kış tertiplenmesinin engellenmesine yönelik operasyonlara ağırlık verildiği ve bu kapsamda; Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca, Şırnak'ın Beytüşşebap, Diyarbakır'ın Dicle ve Hani, Mardin'in Nusaybin, Ağrı'nın Diyadin ile Kars'ın Kağızman bölgelerinde orta ve büyük çaplı operasyonlar yapıldı. Operasyon kapsamında, 66 teröristin etkisiz hale getirildiği, yeşil listede aranan BTÖ'nün sözde Güroymak sorumlusu terörist Mehmet Nuri Özen'in Bitlis'in Güroymak ilçesinde çıkan çatışmada öldürüldüğü bildirildi.

Ele geçirilen mühimmatlar

Operasyonlarda 1 adet 120 mm havan, 1 adet 81 mm havan, 34 adet EYP, 8 adet Doçka uçaksavar/Bixi makineli tüfek, 5 adet roketatar, 3 adet Keskin Nişancı Tüfeği, 23 adet piyade tüfeği, 6 adet Tabanca/Makinalı Tabanca, değişik çap ve cinste 25 bin 529 mühimmat, yaklaşık 22 ton amonyum nitrat, 38 adet tüp ile EYP yapımında kullanılan çok miktarda kablo, fünye ve patlayıcı ele geçirildi. . Bu arada güvenlik güçleri Hatay'da iki teröristin etkisiz hale getirildi.

Etiketler: pkk

Türkiye Haberleri

Yorum