Posta Gazetesi af diledi!

Oğuzhan Hacıoğlu
209 kere okundu

Yaşam

Posta Gazetesi af diledi! - Yaşam Haberleri

ABD'nin 45. başkanının seçildiği oylamanın sonucunu beklemeyen Clinton'u ABD'nin yeni başkanı ilan eden Posta Gazetesi bugün yayınladığı özür ile okuyucularından af diledi.

ABD seçimlerinin sonuçlarını erken girerek baskıya yetiştirmeye çalışan Posta Gazetesi'nin büyük hatası medya mensupları arasında gündem oldu. ABD'nin 45. başkanının Clinton olduğunu söyleyen Posta Gazetesi anketlerin yanıltmadığını ve ABD'nin yeni başkanının Clinton olduğunu ifade eden bir sayı ile okurların karşısına çıkında büyük bir kesimden tepki almıştı.

POSTA GAZETESİNDEN ÖZÜR

Posta Gazetesi 10 Kasım'da çıkan sayısında dün gazete manşetinde yaptıkları hata nedeniyle okuyucularından özür dilerken herkesten önce girmek adına atik davrandıklarını ancak duvara tosladıklarını ifade ettiler. Posta Gazetesi'nde bundan sonra böyle bir olayın tekrarlanmayacağı dile getirilirken gazetede yayınlanan özür metninde ‘Anketler doğrulandı’ dedik… ‘Atik davranalım’ dedik… Taşradan gelen oyları beklemeden Hillary Clinton’ı başkan ilan ettik. Aşırı sürat felaket getirdi. Posta’ya yakışmayan bir hata yaptık. Posta tarihinde ilk ve son bu. Siz okurlarımızdan bizi affetmenizi rica ediyoruz." ifadelerine yer verildi.


Yaşam Haberleri

Yorum