PS4 Pro için Sony'den HDD açıklaması

Alaattin Han
239 kere okundu

Teknoloji

PS4 Pro için Sony'den HDD açıklaması - Teknoloji Haberleri

10 Kasım'da satışa sunulacak olan Sony PS4 Pro, geliştirilen özelliklerin yanında dilediğiniz HDD ve SDD'yi kullanabileceksiniz.

Playstation 4 Pro'nun, lansmandan sonra SSD ile gelmeyeceği kesinlik kazanmıştı. Sony'den yapılan son açıklama, depolama birimi noktasında akıllarda kalan bazı soruları tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

PS4 Pro için Sony'den HDD açıklaması


Playstation 4 Pro'nun baş mimarı Mark Cerny; cihazın, yükseltilebilir olduğunu söyledi. Yani PlayStation 4 Pro, daha önceki PS4 modeli gibi daha yüksek kapasiteli HDD ya da daha yüksek performanslı SSD modelleriyle de geliştirilmesi düşünülüyor.


Yenilenen oyun konsoluna dahili bir SDD koymayı düşünmeyen Sony, "Dilerseniz, SDD koyabilirsiniz; tamamen özgürsünüz" açıklamasında bulundu.

PS4 Pro HDD konusunda geliştirilebilir olacak mı?


PS4'e de takılabilen SSD, PS4 Pro'da da aynı şekilde takılabilecek. Bu özgürlük kullanıcılara, uzun süren yükleme sürelerini daha da kısaltacak performans iyileştirmeleri de sunuluyor. Bunun haricinde oyundaki FPS değerleri sabit olan PlayStation 4 Pro'da, oyun içerisinde FPS'e yansıyan bir artış yaşanmayacak.

Etiketler: sonyps4hddssd

Teknoloji Haberleri

Yorum