PYD'nin özel kuvvetler komutanı Ali Botan öldü

Oğuzhan Hacıoğlu
339 kere okundu

Dünya

PYD'nin özel kuvvetler komutanı Ali Botan öldü - Dünya Haberleri

Terör örgütü PKK ile yaptığı işbirliğiyle tanınan PYD'nin sözde üst düzey komutanları arasında yer alan Ali Botan kod adlı terörist Suriye'de gerçekleştirilen bir saldırıda öldürüldü.

Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'nın özel silahlı güçlerinden sorumlu Ali Botan kod adlı Hacı Kurhan, aracına düzenlenen saldırıda öldü.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, PYD/PKK'nın askeri kanadı YPG'de özel kuvvetler komutanı olarak bilinen Ali Botan, dün akşam saatlerinde aracına düzenlenen saldırıda öldürüldü.

Olay, Suriye-Türkiye sınırındaki Haseke iline bağlı Kamışlı ilçesinin Buveyer köyünde meydana geldi.

PYD'YE SALDIRIYI ÜSTLENEN ÇIKMADI

Kahtaniye yolundaki saldırıyı henüz üstlenen olmazken, gerçek adı Hacı Kurhan olduğu öğrenilen militanın, PKK'nın Suriye uzantısında görev yapmadan önce Türkiye'de bulunduğu ve Van civarındaki bir aşirete mensup olduğu bildirildi.

Kurhan, bölgede, YPG militanlarının Türkiye içine gönderilerek eylemler düzenlemesinden sorumlu isim olarak tanınıyordu.

Öte yandan YPG, sosyal medya hesabında "Ali Botan" adlı bir mensubunun "suikast sonucu" patlayan araçta öldüğünü duyurdu. Ancak örgüt, militanın görevini belirtmekten kaçındı

Etiketler: pydpkk

Dünya Haberleri

Yorum