QWERTY klavye tarih oluyor

Serhat Ramay
368 kere okundu

Teknoloji

QWERTY klavye tarih oluyor - Teknoloji Haberleri

Teknoloji devi Microsoft'tan Dave Coplin'nin açıklamasına göre yakın zamanda QWERTY klavyeler için hazin bir son gelecek. Artık klavyelerin yerini gelişen teknolojiyle birlikte yüz takibi, ses ve hareket algılama gibi özellikleri olan yeni sistemlerin alacağını belirtti.

21. yüzyılda hala 19. yüzyıl icatlarının kullanılmasına anlam veremediğini belirten Coplin, hızla gelişen teknolojiye rağmen hala eski teknoloji ürünlerin bir çoğunun yerini alam sistemlerin geliştirilemediğini belirtti. Bu alanda birçok teknoloji devinin çalışmaları olduğunu da belirten Coplin tarih olarak ise "yakın gelecek" terimini kullanmakla yetindi.

Yapay zeka ile donatılacaklar

Yakın zamanda bilgisayarların kullanıcıları adına karar verebilecek kadar akıllı ve yapay zeka ile donatılmış olacağını belirten yetkili, chatbotların çeşitli aktiviteler için zamanı daha iyi kullanabilmek için yaygınlaşacağını da belirtti.

Microsoft yetkilisinin açıklamalarından ilgili firmanın bu alanda çalışma içinde olduğunu anlıyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte bu şekil bir yeniliği görecek olmamız hiç sürpriz olmayacaktır.


Teknoloji Haberleri

Yorum