Rasim Ozan Kütahyalı için 'zorla getirme' kararı

Serhat Ramay
143 kere okundu

Spor

Rasim Ozan Kütahyalı için 'zorla getirme' kararı - Spor Haberleri

Canlı yayında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada yargılanan gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı için zorla getirme kararı verildiği öğrenildi.

Raim Ozan Kütahyalı (35) Aziz Yıldırım'a (63) hakaret davasında 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Hakaret davasının görüldüğü 4. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Rasim Ozan Kütahyalı katılmadı. Şikayetçi Aziz Yıldırım'ı ise avukatı temsil etti.

Müşteki avukatı Abdurrahim Erol, “Sanıkla müvekkilim arasında birden çok dava devam etmektedir. Sanık bu dosyada olduğu gibi diğer davalara da katılmamaktadır. Son olarak başka bir davada hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. Bu dosyada da sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Hakim ise duruşmaya katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı’nın zorla getirilmesi için müzekkere yazılmasına karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Nerede hakaret etti?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şikayetine konu olan hadise Beyaz TV’de 31 Ağustos 2015’te yayınlanan 'Beyaz Futbol' isimli programda yaşandı. Beyaz Futbol isimli futbol programı, sık sık skandallarla gündeme geliyor. Medya dünyasının tanınmış pekçok ismi programda söylenenler nedeniyle yorumcuları şikayet ediyor.


Spor Haberleri

Yorum