Razer, PlayStation 4 kolu yapıyor

Alaattin Han
235 kere okundu

Teknoloji

Razer, PlayStation 4 kolu yapıyor - Teknoloji Haberleri

Japonya merkezli teknoloi devi Sony, PlayStation 4'ün kolu olan Dualshock modellerini duruma el attı ve üçünçü parti donanım üreticileri ile anlaştı.

PlayStation 4 Pro duyurusunun ardından aslında böyle bir gelişme bekleniyordu. Eğer PlayStation kullanıcısıysanız yıllar boyu aynı Dualshock modellerini görmekten sıkılmış olmanız muhtemel. İşte sonunda Sony, bu duruma el attı ve üçüncü parti donanım üreticileri ile anlaştı.

Önümüzdeki tatil döneminde çıkacak olan Razer Raiju klas duruşuyla gerçekten çok şık görünüyor. Yine de hatırlatmak gerekiyor, aslında Raiju dikkatli baktığınızda daha önce üretilen Wildcat gamepad modelinden çok da farklı görünmüyor. Aynı tasarım çizgilerini kolayca yakalayabiliyorsunuz.

Razer, PlayStation 4 kolu yapıyor

Aynı şekilde Raiju'nun da arka kısmında ek tetik tuşları yer alıyor. Böylece gamepad kullanırken daha rahat edebileceksiniz.

Hemen ön panelde kontrol bölmesi yer alacak. Mikrofon kontrolü, ses kontrolü gibi ayarları buradan yapabileceksiniz. Ayrıca yine Dualshock 4 gibi 3.5 mm girişi ön panelde bulunacak.

PS4 sistemleri için üretilen Razer Raiju 3 metrelik USB kablosuyla cihaz ile bağlantı sağlayacak. Ne yazık ki yine Wildcat de olduğu gibi kablosuz bağlantı olmayacak.

Nacon Revolution özellikleri

Nacon tarafından üretilecek olan Revolution isimli PS4 gamepad'i ise Xbox koluyla olan benzerliği ile tüketicilerin dikkatinden kaçmadı.

46 derecelik geniş açılı analoglar, eSpor Oyuncuları için özel olarak tasarlanmış gibi.

Ek olarak gamepad üzerinde 4 farklı kısa yol tuşu yer alıyor. D-Pad tuşları ise Revolution ile 8 farklı yöne de ayrılabilecek.


Teknoloji Haberleri

Yorum