Rekor kırıldı! Türkiye'den Rusya'ya günde 11 uçuş

Serhat Ramay
151 kere okundu

Ekonomi

Rekor kırıldı! Türkiye'den Rusya'ya günde 11 uçuş - Ekonomi Haberleri

Erdoğan ile Putin'in basına yansıyan samimi görüntülerinin ardından Türkiye'den Rusya'ya günde 11 sefer düzenlenmeye başladı.

Rusya ile Türkiye arasındaki buzlarının erimesinin ardından THY Moskova'ya uçuş sayısını günde 11 sefere çıkardı.

Rusya THY’nin yurt dışında bir günde en fazla uçtuğu nokta oldu. Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizi avantaja çeviren THY, Ankara, Antalya ve İstanbul’dan Moskova’ya gerçekleştirdiği sefer sayılarını arttırarak bir günde Moskova’ya gerçekleştirdiği karşılıklı uçuş sayısını 11’e yükselterek yeni bir rekora imza attı.

RUSYA’DAN 4-5 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Rusya’da Türkçe yayınlanan Gazetem gazetesinde yer alan habere göre Moskova’nın en büyük havaalanlarından Vnukovo Havaalanı’na İstanbul’dan günlük 3, Antalya’dan 6 uçuş ve Ankara’dan da haftada 2 uçuş gerçekleştiren THY’nin Vnukovo uçuş tablosunda haftanın iki günü 11 kez THY’nin adı yazıyor.

Antalya'da talep patlaması

Charter seferleri için iznin çok geç verilmesi ve henüz charter uçuşlarına başlanmamasını fırsata çeviren THY, Türkiye-Rusya krizi süresince yaşanan yolcu kaybını çok kısa sürede telafisini yapıp artıya geçti. Özellikle Antalya’ya çok hızlı bir biçimde organize olarak günlük sefer sayısını 6’ya çıkaran THY’nin önümüzdeki günlerde Antalya’ya bir sefer talebi daha olduğunu ve günlük sefer sayısının 7’ye yükseleceğini belirten Vnukovo Havaalanı yetkilileri de yaşanan bu trafikten son derece memnun.

Rusya’dan toplam 10 şehirden Türkiye’ye karşılıklı sefer düzenleyen THY, Moskova haricinde St. Petersburg, Kazan, Ufa, Eketerinburg, Stavrapol, Astrahan, Soçi, Rostov ve Novosbirsk’e uçuş gerçekleştiriyor.


Ekonomi Haberleri

Yorum