Renkli Sayfalar'a katılan Işıl Reçber:Cadılar Bayramı'nı kutlamadım

Oğuzhan Hacıoğlu
271 kere okundu

Magazin

Renkli Sayfalar'a katılan Işıl Reçber:Cadılar Bayramı'nı kutlamadım - Magazin Haberleri

Renkli Sayfalar'ın bugünkü konuğu olan Işıl Reçber Cadılar Bayramı ile ilgili görüşlerini açıkladı. Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in yaklaşık 1 haftadır eleştirdiği Cadılar Bayram'nı kutlayanlar ünlüler durumuna Işıl Reçber de katıldı. Reçber programda 'biz cadı mıyız neden kutalayalım' diyerek sitemde bulundu.

Eski milli futbolcu Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber Renkli Sayfalar'a konuk oldu. Reçber, tüm dünyayı saran Cadılar Bayramı ile ilgili fikirlerini de canlı yayında anlattı. Cadılar Bayramı'nın bizim kültürümüzde yeri olmadığını ifade eden Işıl Reçber yaşananların insanların "eğlence merakı" olarak değerlendirdi. Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel de yaklaşık 1 haftadır programa katılan her ünlüye Cadılar Bayramı ile ilgili görüşlerini sormuş ve yaşananları "özentilik" olarak ifade etmişti.

Bizim dinimizde böyle bir şey yok' diye çerçevelendirmek istemiyorum ama cadı mıyız ki, cadılar bayramını kutlayalım? Bizim o kadar güzel bayramlarımız var ki, onlara bu kadar değer verilmiyor! Görgüsüzlük olarak değerlendirmiyorum ama 'herhalde insanlar keyif alacak şey arıyorlar' diye düşünüyorum. Hiç kutlamadım, asla da kutlamam. Bana çok anlamsız geliyor.

Bize özel bir çok şey var. Kadir gecelerimiz var, kandillerimiz var... Onlara bu kadar emek verilmiyor. Ne zaman sosyal medyada çocuklarımın fotoğrafını paylaşsam, ertesi gün bir şey oluyor. Ya grip oluyorlar ya düşüyorlar. Bazı insanlar gazeteci dostlarıma 'size para versek bizim PR'ımızı yapar mısın' teklifi ile geliyorlarmış. Bunları duyuyorum. Sosyeteye girmek süreklilik gerektirir. Bu işin kursla, reklamla, parayla alakası yok.


Magazin Haberleri

Yorum