Rıdvan Dilmen: Arda Turan 33 yaşına kadar milli formayı giyemeyecek

Serhat Ramay
397 kere okundu

Spor

Rıdvan Dilmen: Arda Turan 33 yaşına kadar milli formayı giyemeyecek - Spor Haberleri

Arda Turan'ın milli takım daveti almamasını Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay'ın programında söylediklerine bağlayan Şansal Büyüka'ya Rıdvan Dilmen çok sert tepki gösterdi.

Arda Turan ile Fatih Terim arasındaki gerginlik giderek büyüyor. Rıdvan Dilmen, Arda Turan'ın milli takıma alınmaması konusunda kendisini suçlayan Şansal Büyüka'ya sert çıkıştı. Rıdan Dilmen ayrıca Fatih Terim'in dört yıl daha milli takımla kontratı olduğunu dolayısıyla Arda Turan'ın 33 yaşına kadar milli takım forması giyemeyeceğini söyledi.

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın Rizepspor'u 1-0 mağlup ettiği mücadelenin ardından NTV'deki yayında Arda Turan ve Fatih Terim arasındaki gerilim ile ilgili konuştu ve Şansal Büyüka'ya tepki gösterdi.

Ülkede her gün şehitler verildiğini ve bu olayın uzatılmaması gerektiğini kaydeden Dilmen,"Sportif olmadığını hoca söyledi. Uzlaşmacı bir yapım vardır. Fatih hoca sevdiğimiz biridir. Arda'yı zaten biliyorsun. Saygı ve sevgiye çok önem veririm. Nasıl oldu da bu işler buraya geldi anlamıyorum. Çukurca'da 1 şehidimiz var. Her gün bu olaylar var. Türkiye'nin bunlarla uğraşacak durumu yok. Fatih Terim büyüklüğünü, Arda da küçüklüğünü göstersin" dedi.

Şansal Büyüka ile Rıdvan Dilmen arasında Arda Turan polemiği

Şansal Abi Kore de mi yaşıyorsun?

Şansal Büyüka'nın, kendilerinin Arda ile yaptığı program sonrasında Terim'in milli takım ile ilgili karar aldığı sözlerine kızan yorumcu, "Arda Turan'ın milli takımda olmasını isterdim. Kendisine de söyledim Arda'nın Fatih Terim'i aramasını isterdim. Türkiye'nin 79 milyonunu bunlarla uğraşacak hali yok. Arda da söyledi; Fatih hoca çeker kulağını yani sorun değil. Şansal abi yazmış bizim programdan sonra alınmama kararı alınmış. Şansal abi sen Kore'de mi yaşıyorsun? Hırvatistan maçından önce de alınmadı. Bizim programdan hemen önce aratmış çocuklara 20 sene öncesinde kalma şeyler gibi değil. Ben haberci değilim, bu işleri bilmem. Fransa'dan takım döndüğü gün, bütün gazeteciler ve federasyon görevlileri 4 oyuncunun alınmayacağını biliyordu. Bunu ben de biliyordum" ifadelerini kullandı.

"Arda 33 yaşına kadar milli takımda yok"

Arda Turan ile Fatih Terim'in barışması gerektiğini kaydeden Rıdvan Dilmen,"Hem Arda açısından hem Terim açısında baktığımızda bunların olmaması lazım. Biz kaşımadık, ironi de yapmadık. Tarafsız bir şekilde sohbet ettik. Herkes bizim gibi olsun. Fatih Terim'i bayramda ararım. Bu bayramda da aradım, telefonu kapalıydı. Arda'yı da severim. Bu ortamdan sonra Fatih Terim'in 4 yıl boyunca kontratı var. Arda 33 yaşına kadar milli takımda yok. Niye haksızlık yapılıyor? Bu işleri bizim dışımızda herkes kaşıdı. Kumar olur mu? diye programlarda konuşuyorlar. Arda'nın yakın arkadaşları da doğruyu yapmıyor. Arda ile zamanında ben de sıkıntı yaşadım. Geldi, 'kusura bakma' dedi. Uzatmadık ve barıştık. Bunları bırakalım" diyerek sözlerini noktaladı.


Spor Haberleri

Yorum