Rıdvan Dilmen Arda'yı milli takıma almayan Fatih Terim'e patladı

Serhat Ramay
447 kere okundu

Spor

Rıdvan Dilmen Arda'yı milli takıma almayan Fatih Terim'e patladı - Spor Haberleri

Arda Turan'ın milli takıma davet edilmemesini %100 programındaki açıklamalarına bağlayanlara sert çıkan Rıdvan Dilmen Fatih Terim'in tutumunu eleştirmeyi de ihmal etmedi.

NTV'de Güntekin Onay ile birlikte sunduğu %100 programıyla bir bakıma Türk futboluna balans ayarı yapan Rıdvan Dilmen, Arda Turan'ın ikinci kez milli takım kadrosuna davet edilmemesini sert şekilde eleştirdi.

Fatih Terim EURO 2016 sonrası ilk olarak Rusya ve Hırvatistan ile oynanan maçların kadrosuna Arda ve Burak Yılmaz başta olmak üzere pek çok yıldızı davet etmemişti. Fatih Terim milli takımın dünya kupası elemelerinde Ukrayna ve İzlanda ile oynayacağı maçların aday kadrosuna da Arda Turan'ı davet etmedi. Kamuoyunda bunun nedenini Arda Turan'ın günler önce FatihTernim ile ilgili %100 programına yaptığı açıklamala bağlayanlar oldu.

Rıdan Dilmen hem bu iddialara yanıt verdi hem de üstü kapalı olarak Arda Turan'ı kadroya almayan Fatih Terim'i eleştirdi.

Dilmen; "Biraz önce arkadaşlar bağlandı Mehmet Demirkol ve diğer gazeteciler. Sonrasında da bizim röportajımız yayınlandı. Sanki Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay'ın Arda ile röportajı sonrası bu karar verildi. Fatura bize çıktı. İyi ki Çin'e gidip Burak'la konuşmamışız." dedi.

"FATURA BİZE KESİLMİŞ"

Fatih Terim ile Arda Turan arasında yaşanan krizin çok önceleri çıktığını savunan Rıdvan Dilemn, "Ben Fatih Terim'in kardeşiyim. Arda da benim kardeşim. Gönül rahatlığıyla konuştu anlattı bize kendini. Arda'nın röportajının bir kısmı var, 'Hoca bizim kulağımızı çeker' bir de diğer kısmı var. Hoca diğer kısmını almış demek ki. Olaylar buralara gelmişse fatura %100 programına kesilmiş. Fatih Terim, Arda ile Barcelona'daki evindeki röportaja kızmış olamaz. Sanki hiçbir şey yaşanmamış da Fatih Terim Arda'yı bize açıklamaları sebebiyle milli takıma almamış gibi bir algı var.. Arda bize konuşmadan önce de alınmamıştı kadroya. Bizim röportajımız sebebiyle mi oldu bütün bunlar." sözlerini kullandı.

Şansal Büyüka ise Eylül ayının başlarında şu satırları yazmıştı.

Ancak kraldan çok kralcı olanları anlamakta zorluk çekiyorum... İster Fatih Hoca’ya, isterse Arda Turan’a yakın olun... Gene de Fatih Hoca ile Arda’nın arasına giremezsiniz...
Onların hayatında unutulmaz yaşanmışlıklar var... Birlikte kazanılan zaferler, unutulmaz destanlar, yenilgiler, üzüntüler, hayal kırıklıkları, belki de hüsranlar... Aslında geçmişte derin ve silinmez izleri bulunan ortak bir yaşam onlarınki... Bu yaşamda bir başka ortağa ihtiyaçları yok onların...

Bırakın kendi hallerine... Barış çok yakında...

Kaynak: haberbedava.com


Spor Haberleri

Yorum