Rıdvan Dilmen'in derbi yorumu

Oğuzhan Hacıoğlu
547 kere okundu

Galatasaray

Rıdvan Dilmen'in derbi yorumu | Futbol - Galatasaray Haberleri

Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Rıdvan Dilmen 'ilk defa kaybederek gelen Galatasaray görüyorum' dedi.

Kadııköy'de oynana derbide Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya gelirken ilk yarısı vasat geçen karşılaşmanın ardından NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen derbi maçı değerlendirdi.

Galatasaray'ı defans ağırlıklı çıktığı karşılaşmada ileri uçta etkili olamaması üzerine Rıdvan Dilmen Reinkerink'in sahaya sürdüğü kadroyu eleştirdi.

Hafta arasında Reinkerink'in yaptığı galibiyet açıklamalarını hatırlatan Dilmen "demekki görüyoruz hafta arasında yapılan galibiyet için gidiyoruz açıklamaları karşılıksız çıktı bu kadroyla mı galibiyete gidiyorsun" dedi.

Galatasaray'ın derbi karşılaşmasında rakip kalede etkili olamamasının sahaya sürülen kadroya ve oyun anlayışına bağlı olduğunu söyleyen Rıdvan Dilmen "İlk kez kaybederek gelen bir Galatasaray görüyorum" dedi.

RIDVAN DİLMEN: VOLKAN YERE YATMADI

Fenerbahçe Galatasaray karşılaşmasında Volkan Demirel'in en rahat maçlarından birisini çıkardığı dile getiren Rıdvan Dilmen "Volkan bugüne kadar derbiden sonra eve gidince yav hanım maç kötü geçti yenildik dememiş maçta Volkan'a çok az top geldi. Volkan yere yattı mı hiç 1-2 tane cılız top geldi üzerine onu da yere yatmadan aldı eğilerek aldı" dedi.

RIDVAN DİLMEN: SABAHA KADAR OYNANSA GALATASARAY YENEMEZDİ

Normal şartlarda çok fazla iddialı konuşmayı sevmediğini dile getiren Rıdvan Dilmen Galatasaray'ın bu mücadelede oldukça yetersiz kaldığını dile getirerek "Galatasaraylılar bana kızmasın bu çok açık ortada maç sabaha kadar oynansa Galatasaray bu maçı yenemezdi maç sıfır sıfır biterdi çünkü kadro onu gösteriyor" diyerek Reinkerink'in yanlış kadro tercihini eleştirdi.

Zaten kötü durumda olan oyun anlayışında forvetlerin de oyundan alındığını ve sakatlandığını belirten Dilmen, iki takım futbolcularına da tebrik etti.

"FENERBAHÇE YÜREKTEN OYNADI"

Fenerbahçeli futbolcuların toğu kaybettikten sonra bile mücadeleyi bırakmadığını ve kendi taraftarı önünde galibiyet için çaba sarfetiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, aynı isteğin Galatasaraylı futbolcularda bulunmadığını aktardı.


Galatasaray Haberleri

Yorum