Riekerink güldürdü: Benim yerime Eto'o mu gelecek

Serhat Ramay
162 kere okundu

Spor

Riekerink güldürdü: Benim yerime Eto'o mu gelecek - Spor Haberleri

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink'in Eto'o'nun transferi gündemdeyken yönetime 'Benim yerime Eto'o mu gelecek' diye sorduğu öğrenildi.

Galatasaray yönetimi, Riekerink ile ‘forvet toplantısı’ yaptı. Eto’o’yu alabileceklerini söyleyen yönetime Hollandalı hoca ise “Ben görevimden memnunum. Samuel Eto’o gelip de benim yerime Galatasaray’da teknik direktörlük mü yapacak?” diyerek bu transferi hemen veto etti.

Forvet hattına yeni bir isim daha dahil edebilmek için yönetim arayışlarını sürdürürken menajerler Beşiktaş’ın kapısından dönen Samuel Eto’o’yu Galatasaray’a önerdi. Yıllık 3 milyon Euro alan Kamerunlu oyuncu ile ilgili yönetim de önceki gün Jan Olde Riekerink ile masaya oturdu.

Beklenmeyen yanıtla karşılaştılar

Hollandalı çalıştırıcıya, onay vermesi halinde Eto’o’yu alabileceklerini belirten Başkan Dursun Özbek, Levent Nazifoğlu ve Mehmet Özbek hiç beklemedikleri bir yanıt ile karşılaştı. Deneyimli teknik adam, Samuel Eto’o’nun hem yaşına hem deAntalyaspor’daki durumuna göndermede bulunarak, “Ben görevimden memnunum. Samuel Eto’o gelip benim yerime Galatasray’da teknik direktörlük mü yapacak?” yanıtını verdi.

Riekerink bu sözleri toplantıdaki herkesi kahkahaya boğarken 35 yaşındaki oyuncunun yüksek maliyeti nedeniyle zaten kuşku içinde olan yöneticiler de rahatladı.

‘SORUN GETİRİR’

Ardından herkes Riekerink ile aynı görüşte olduğunu vurgularken Kamerunlu yıldızın Antalyaspor’da teknik ekibin işine çok karıştığı ve böyle bir durumun Galatasaray geleneklerine aykırı olduğu fikri benimsenip “Eto’o bize ancak sorun getirir” yorumu ile bu defter kapandı.


Spor Haberleri

Yorum