Sabri Sarıoğlu'nun aylık geliri 10 bin lira mı?

Serhat Ramay
468 kere okundu

Galatasaray

Sabri Sarıoğlu'nun aylık geliri 10 bin lira mı? | Futbol - Galatasaray Haberleri

Galatasaray'ın emektar oyuncusu Sabri Sarıoğlu yargılandığı mahkemede aylık gelirini 10 bin lira olarak beyan etti.

Geçen yıl Galatasaray'ın Sivasspor ile oynadığı maçta bir güvenlik görevlisine tekme attığı iddiasıyla hakkında dava açılan Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu ifade verdi. Bakırköy 30. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Sabri Sarıoğlu ve avukatı katıldı.

Sabri'nin aylık geliri 10 bin lira mı?

Sanık Sabri Sarıoğlu, kimlik tespitinde gelirinin 10 bin lira olduğunu söyledi. Sarıoğlu talimatla verdiği savunmasında, olay tarihinde Sivas'ta olduklarını ifade ederek, “Sivas'la maçımız vardı. Maç bitiminde soyunma odasına doğru giderken, tünelden geçerken arbede olduğunu gördüm. Ne olduğunu sordum. Bir güvenlik görevlisinin benim kulübüm olan Galatasaray futbolcusuna sözlü hakaret ettiğini ve onu elle ittiğini söylediler. Güvenlik görevlisinin etrafını kendi arkadaşları çevirmişti. Onu görmedim bile. Oradaki polis memurlarına 'Onu içeriye alın. Kargaşa bitsin' dedim. Soyunma odasına geçtim. Ben kimseyi darp etmedim. Görüntüleri izlersem daha ayrıntılı ifade verebilirim. Beraatimi istiyorum.” dedi.

Hakim Gülaser Gökdemir Tekdal, olayla ilgili CD'nin mahkemeye gönderilmesinin istenmesine ve CD geldiğinde sanığın avukatının teslimine karar verdi.

Sabri'den 1 milyon 250 bin euroluk imza

Öte yandan Galatasaray Kulübü, KAP'a gönderdiği açıklamada, Sabri Sarıoğlu'na yılda 1 milyon 250 bin Euro transfer ücretinin yanı sıra, forma giydiği maçlarda alınacak her bir puan için 5 bin Euro ödeyeceğini bildirmişti.


Galatasaray Haberleri

Yorum