Safari'yi hackledi 140 bin dolar ödül aldı

Oğuzhan Hacıoğlu
205 kere okundu

Teknoloji

Safari'yi hackledi 140 bin dolar ödül aldı - Teknoloji Haberleri

Teknoloji devi Apple'ın internet tarayıcısı olan Safari hackerler tarafından hacklenirken Apple hackerlere 140 bin dolar ödül verdi.

Kullanıcılar tarafından oldukça beğeni toplayan MacOS Sierra güncellemesi, sunduğu ek özellikler ve performans iyileştirmeleri kısa sürede kullanıcıların beğenisini kazandı. Fakat MacOS Sierra'da bulunan bir güvenlik açığı işleri tam tersine çevirdi.

Jailbreak aleminin popüler hackerlarından olan Pangu, PwnFest 2016'da Apple'ın internet tarayıcısı Safari'yi hackledi. Zararlı bir internet sitesine giren MacOS kullanıcısının işletim sisteminde yönetici olmayı başaran hackerlar, Safari'yi hackleyerek PwnFest 2016 etkinliğine damga vurdular.

MİCROSOFT EDGE'Yİ DE HACKLEDİLER

Aynı hackerlar Safari'den hariç olarak Windows 10 üzerinde sunulan Microsoft Edge tarayıcısını da hackleyerek toplamda 140 bin dolar ödülün sahibi oldu.

Hackerlar yaptıkları açıklamada bu tarz güvenlik açıklarının tüm işletim sistemlerinde olabileceğini belirterek kullanıcılara girdikleri internet sitelerinde daha dikkatli olmalarını belirtti.

Etiketler: applesafari

Teknoloji Haberleri

Yorum