Şamil Tayyar'dan Gaziantep saldırısı için ABD iddiası

Serhat Ramay
316 kere okundu

Türkiye

Şamil Tayyar'dan Gaziantep saldırısı için ABD iddiası - Türkiye Haberleri

Gaziantep'teki terör saldırısının hemen ardından A Haber'e bağlanan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, saldırıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tayyar, ABD 2 numarası Joe Biden'ın Türkiye'ye gelecek olmasına da ayrıca dikkat çekti.

İşte Şamil Tayyar'ın Gaziantep'teki terör saldırısı ile ilgili açıklamaları...

"Gaziantep’teki bombalı saldırıyı DAEŞ yapmış gibi görünüyor. DAEŞ’in de PKK’nın da onlara bağlı ikincil, üçüncül örgütlerin de iç içe yapılar olduğunu da biliyoruz. Suriye’de, Irak’ta birbirine yakın, belirli bir aşamadan sonra ortak noktalarda buluşan yapılar olduğunu biliyoruz.ABD Başkan yardımcısı Türkiye’ye gelecek. Türikye ile pazarlık masasına oturma niyetindeler. Ellerini güçlendirmek için artan terör eylemleri üzerinden yeni bir plan ortaya koyacaklar. Benim gördüğüm kadarıyla Suriye’de oluşturmaya çalıştıkları pKK hattına 40 kilometre kaldı. Bunu tamamlamaya çalışıyorlar. Bunu oluşturduktan sonra da Türkiye’ye bunu sevimli göstermeye çalışacaklar. Çözüm süreci bunlardan biri olabilir. Bunun için terör eylemleri ABD açısından önemli."

"Türkiye’deki terör eylemleriyle Suriye’de yaşananlar arasında bir bağ olduğunu düşünüyorum. Yurttaşlarımız uyanık olmalılar. Acımız büyük. 100’den fazla yaralı var. Hayatını kaybeden hemşehrilerimiz de var."


Türkiye Haberleri

Yorum